#955 NEVĚRA

Posted: Červenec 22nd, 2015 | Author: | Filed under: Křeslo pro hosta | 43 Comments »

Když kámošům popisuješ, jak je to poslední dobou doma na hovno, tak ti všichni kladou stejnou otázku: “A nemá nějakýho chlapa?” A ptá se tě na to dokonce i tvoje babička, statečná ženská, co přežila koncentrák a lidskou psychologii má po devadesáti letech života v malíku, a ty říkáš, že ne, že to neni možný, protože vy dva se přece milujete! Pro jistotu se večer v posteli Barily zeptáš: “Miluješ mě?” “To víš, že tě miluju, miláčku,” odpoví ti Barila a ty máš zas pocit, že je všechno dobrý. Aspoň na chvíli.

O pár dní později jde Barila večer s kámoškama do baru, budu doma do půlnoci, miláčku, ale není, tak jí zkoušíš volat a telefon nezvedá a ty nemůžeš spát. “Promiň, miláčku, já měla telefon v kabelce a neslyšela ho,” říká ti pak ráno a co na to můžeš říct, sám jsi přece miliónkrát zažil, jak měla telefon hodiny v tašce a pak s nehranym překvapením zírala, kolik má nepřijatejch hovorů.

Pak se ale stane to, co musí, Barila zas vyrazí ven a telefon zůstane položenej na botníku a ty kolem něj kroužíš, víš, že tam má nastavený heslo, ale taky víš, že ho nejspíš znáš, chceš se ale ušetřit tý trapný chvilky, kdy tu pravděpodobnou čtveřici čísel zadáš a ono to heslo nebude. Nakonec ho ale zadáš. A je to to heslo, pochopitelně.

Otevíráš esemesky a připadáš si jako kretén, lézt svojí holce do mobilu, proboha, ale pak najdeš tu měsíce trvající konverzaci a najednou se cejtíš jako mnohem větší kretén, protože víš s bolestivou jistotou to, co sis tak dlouho odmítal připustit, z kusejch esemesek sebetrýznivě luštíš příběh tý lásky, nad kterou by ses snad i dojal, kdyby shodou okolností nešlo Barilinu bokovku.

A pak už jenom sedíš, koukáš se do zdi a kouříš jednu od druhý, paralyzovanej náhlym zjištěním, že všechno je jinak, všechno, čemus do dneška věřil, je úplně jinak. A hodiny tikaj, bůh ví, kdy Barila přijde, třeba je dneska doopravdy s kámoškama někde v baru, ale asi ne, proč by chodila s kámoškama do baru, když může šukat borce, do kterýho je evidentně zamilovaná, a ty se trýzníš otázkama, co vlastně asi dělaj. Dovolila mu dělat všechno, co jsi jí dělal ty? A o hodinu pozdějc ještě bolestnější: dovolila mu i to, co tobě nikdy?

A pořád kouříš a už i piješ a nejradši bys někam utekl, někam daleko, do Thajska třeba, ale do Thajska to stejně nejde, tam jste byli s Barilou, ještě ani netušíš, jak máš po těch pěti letech s Barilou všechno spojený, co všechno ti jí bude připomínat, co všechno ti bude připomínat tvoje největší životní ponížení, zatím se ti jenom před očima promítaj tváře těch roštěnek, co jsi mohl naklepat, roštěnek, co se ti líbily a chtěl jsi je a ony chtěly tebe, blonďatá Tereza a zrzavá Kateřina a tmavá Lucie, jenom ti to přišlo hloupý, když máš holku, který jsi věrnej už tak dlouho, holku, se kterou se přece milujete.

A pak je ti zle, možná z těch cigár, možná z toho chlastu, kterej jsi vytáhnul, možná z ní, možná z tebe, a když v půl čtvrtý ráno zvracíš do záchodový mísy, ozve klíč v zámku a Barila najednou stojí ve dveřích hajzlu a ptá se, co se děje, miláčku, neodpovíš, beze slova projdeš kolem ní a jdeš do kuchyně, ona za tebou a tam leží její telefon roztřískanej na milióny střípků, to je to jediný, co jsi dokázal, ale aspoň je to dostatečně výmluvný, tohle Barila chápe rychle, je to chytrá holka, díváte se na sebe a celej svět během vteřiny exploduje a zas se vrátí do normálu, ale už je to jinej svět, jinej svět než ten, kterej jsi doteď znal.

Tenhle hejt pro vás sepsal sick_boy.

«
»

Mohlo by vás také srát:

#365 VĚČNĚ ZAČÍNAJÍCÍ KAPELY
#427 PIVO POD MÍRU
#696 SCENÁRISTI


 • Joe Hahn

  To je smutný. Ale do mobilu se nedívám z principu.

 • Jarush

  peklo. čistý peklo

 • Zuzana Necasova

  Au:( Zname to vsichni, at z jedny nebo z druhy strany.

 • dagmar

  Dokud nenapisete hejt na lidi blokujici eskalator tak nehraju!

  • Gvendolína Kacířová

   Už jsem jednou napsala, v podobném stylu, jako autoři 1000věcí, ale AchjoBitch jej zamítla (důvod neudán). Tak je teď součástí samostatné knihy ;-).

   • Attila_Bic_Bozi

    Důvod veškerejch našich zamítnutí je jasnej: nedostatečná kvalita textu :-)

    • Gvendolína Kacířová

     No, tak to stačilo napsat 😉

    • blacken7

     Ty jo a sick-boy podle vás píše kvalitně? Uf. Sice to byl asi jeho nejlepší počin, ale nevěřím, že se nenašly lepší hejty z řad čtenářů.

  • Janička

   Nebo hejt na to, jak člověk před vámi kráčí dolů po eskalátoru, tak kráčíte plynule za ním, a on se najednou metr před koncem eskalátoru zastaví…

   • Miroslav Paloušek

    No to je jasný. Chce abyste se na něj trošku namáčkly :-) .

    Já zas nemám rád „běhače“ po eskalátorech. Správně se totiž po nich chodit (i když to je asi zdravé) nemá, naopak je to pro ně dost poškozující, že lidi všichni stojí na jedné straně, která se trvale přetěžuje…. pak je nutná daleko častější oprava.

 • Bohunka Krejci

  Fuj! To musí být strašný….

 • Karas Petr

  Na tohle by mohl vhodně navázat hejt na to, jak je pro mnoho lidí
  nepřijatelné, když jim kdokoli leze do soukromí. Telefon a jiná zařízení
  osobní potřeby nevyjímaje! Je pro mě naprosto nepřijatelné, aby mi přítelkyně, manželka, holka, nebo kdokoli jiný šťoural v telefonu a oveřoval si své teorie mé údajné nevěry…, takový vztah by rychle skončil, bez ohledu na to jestli jsem
  aktuálně nevěrný či ne!

  • Gvendolína Kacířová

   Nemohu nesouhlasit.

   • Hekate Saya

    Dokud nezažiješ tu trýznivou schizofrenii, kdy se vší silou snažíš věřit svojí fantazii, že je všechno v pořádku, ale okolní svět, tvůj rozum a tví přátelé tvrdí opak, tak prosím neodsuzuj. Je to peklo.

    • Creegl

     Ve chvíli kdy mám o svým partnerovi takový pochybnosti, že z toho nespím a lezu mu do mobilu ten vztah stejně nemá šanci. Vztah je o důvěře a pokud trpím až takovou paranoiou tak je jedno jestli má bokovku nebo ne. Neříkám, že nějaký pochybnosti vzniknout nemůžou, ale je to jistá hranice kdy už je to moc.

     • Emily Violet

      Souhlasím, ale nic není absolutní. Když jsem neměla v ruce nic jiného než svoji intuici a kluk zapíral a zapíral, tak jsem se do jeho telefonu podívala a ujistila jsem se, že nejsem paranoidní stíhačka a aspoň jsme si to mohli vyříkat, když on byl tak zbabělý, že mi to nemohl říct sám. Tohle jedno morální selhání mi v tu chvíli zachránilo duševní zdraví. Nejistota je peklo a ani předběžný rozchod by na tom nic nezměnil. (Co když jsem fakt paranoidní a dala jsem mu kopačky zbytečně? Takové úvahy nechceš.)

 • Marec Pekárec

  tuto story znám osobně až moc kurevsky dobře, slovo od slova………

 • Gvendolína Kacířová

  Lézt do cizího mobilu a ještě jej zničit? Co jsi to za člověka? Doufám, že budeš tak čestný a aspoň jí zaplatíš novej -- nevěra nenevěra.

  • Evelyn

   Ehmm, takže jako přečíst si SMS svého partnera je horší zločin než být mu nevěrný (tak vaše odpověď vyzněla -- ona byla jenom nevěrná, ale on jí rozbil mobil!)? No, já mám hodnotový žebříček postavený jinak.
   Co mě se týče, dlouhodobě nevěrný partner má počítat s eventualitou, že se jednou vrátí do bytu a uvidí své věci ležet na chodníku pod balkonem, a to včetně mobilu, spodního prádla, náhradní zubní protézy a televize. Proč byl opakovaně nevěrný? Proč se se svým partnerem nejdřív čestně nerozešel/a, když zjistil/a, že ho to táhne jinam?

   Já chápu, že se mi to kecá, když v té situaci nejsem, ale mobil není posvátné zlaté tele. Rozhodně si víc vážím kvalitního vztahu s kvalitní osobou a vlastní sebeúcty než kousku elektroniky. Číst cizí zprávy není hezké, ale v nouzi nejvyšší je to někdy pochopitelný poklesek. Radši budu ta zlobivá holka, co si přečetla jeho SMS a dala mu včas kopačky, než ta trubka, co se dva roky nechala podvádět, trápila se nejistotou, platila jeho účty a pořídila si s ním dítě/psa/kočku, aby ji stejně opustil.

   • Gvendolína Kacířová

    V klidu… jasně, že kvalitní vztah je důležitější, ale nic neopravňuje nikoho, aby ničil cizí majetek, byť by byl naštvaný třeba na maximum. To se prostě nedělá.

    • Jiří Řezníček

     Ale dělá. A konkrétně v tomhle případě myslím dotyčná dost vydělala. On přeci jenom nový mobil stojí mnohem míň než nové zuby. Já kdysi v podobné situaci zachoval dekorum a nerozbil nic ale čím víc let mě od toho rozhodujícího okamžiku dělí, tím více na mě dotírá neodbytné přání abych tenkrát poslal do křemíkového nebe alespoň ten telefon. Byla by to mírná splátka za podrážku od hovna zaraženou do srdce ale měl bych na co s úsměvem vzpomínat.

 • Ash Toreth

  A ten stav, kdyz jedes meditovat na brdy.. ona te odvola, ze s tebou chce stravit vikend na bitve… ty ji tam X hodin marne hledas, pak ji najdes s jinym typkem a ona ti nakonec vycita, ze ses v depresi…

 • Jirka

  Jojo, kup ji ještě novej telefon ,… rozmlátil bych ji tlamu a třeba přispěl na zubaře.

 • Jiří Vaner

  Musím uznat, že je to nejkvalitnější hejt od sick_boye. Asi většina lidí se do něj dokáže aspoň částečně vžít a i forma je celkem kvalitní. Ale na „svatou trojici“ zkrátka nemá.

 • Nakopla_plechovka

  takhle se nechat lacine nacapat … pheeew :-) … koukam, ze burakova pochoutka zas tak chytra nebyla :-)

 • Lyta Alexander

  Kolikrat do tisicovky budeme jeste cist nahodny nectivy slovokupy tohohle magora?

 • OssoBuco

  Pravdivý a dobře napsaný.

 • Marek Mach

  😀 Joooo, další důkaz toho, že jsou monogamní vztahy k hovnu 😀

 • Postmistr

  Ty poslední tři odstavce… komprimovaný peklo. Dobrá práce.

 • Mr. Crew

  V poslední řadě… Pro těch pár Dušínků co se osypávají z takzvanýho „lezení“. Do čehokoliv.
  Po určitý době vztahu, si lezete tak nějak přirozeně do všeho možnýho. Počínaje krystalicky čistým soukromím na hajzlu nebo v koupelně, konče kupříkladu posranejma trenclema když sem po super kebabu nějak nedoběh, včetně třeba zakrámovanejma kalhotkama po jednom výletu kdy nás nečekaně překvapila teta Irma. Tohle soukromí považujete za přirozený a krkáte a prdíte před svým partnerem zcela bez ostychu. Sdílíte radosti a strasti partnerskýho života, včetně návštěv tchýně a tety z Hodonína který po dvou deci vyklopěj o těch svých, kdejakej drb -- normálně sem se styděl co sem musel vyslechnout a co bylo vyslechnuto. Ale mobil je tabu? Storka o ožralý Čokoládě kdy v patnácti omylem ojela strejdova bratrance je fajn ale dnešní mobil je ee? Nebo fejs? Sdílíte s partnerem život, tělesné tekutiny, bakterie, příbuzný a peníze ale mobil ne? A víte proč? Protože většina lidí co tak mohutně proklamuje nedotknutelnost soukromí mobilu jsou patetický neupřímný zákeřný pozéři. Nevěří sami sobě ani svýmu partnerovi. Nejsou schopní upřímnýho a bezelstnýho citu.
  Moje partnerka ví o všech mých heslech, ví kde najít soubor kam poctivě ukládám všechny hesla ke svým účtům a i když máme oddělený finance, vzájemně jsem si vyměnili přístupy k bankám.
  Ví která holka se mi líbí z naší party a kterou bych ojel na fleku kdybych neměl ji, zrovna tu jedinou který věřím a která věří mě.
  Víte co? Ste ubohý.

  • Marie F

   Zcela souhlasím -- s jednou výhradou. Do mobilu manželovi fakt nelezu. Ani do mailu, do diáře apod. Co kdyby pro mě plánoval překvapení. Nebo se mu kámoš svěřil s něčím děsně tajným, co se prostě šířit nemá. Atd.
   Ale samozřejmě to vůbec nesouvisí s nevěrou (nebo podezřením na nevěru) a kdybych se mu tam podívala, neřešil by to.

  • Marie F

   Zcela souhlasím -- s jednou výhradou. Do mobilu manželovi fakt nelezu. Ani do mailu, do diáře apod. Co kdyby pro mě plánoval překvapení. Nebo se mu kámoš svěřil s něčím děsně tajným, co se prostě šířit nemá. Atd.
   Ale samozřejmě to vůbec nesouvisí s nevěrou (nebo podezřením na nevěru) a kdybych se mu tam podívala, neřešil by to.

   • Miroslav Paloušek

    Jojo překvapení v podobě nový prsatý kámošky, nebo ještě líp, nemanželských dětiček :-), ty bejvaj nejlepší a nejvíc překvapivý. :-)

  • Miroslav Paloušek

   Možná sme, ale až ti ta tvoje (nyní právě zamilovaná) žínka z ničehonix vyluxuje účty, sebere poloviny tebou placených nemovitostí a uteče za jiným i se špuntem a ještě bude chtít balík na alimenty…. příští vztah už takhle na fér hrát nebudeš…. jak říkám, to jsou ty cenný zkušenosti. Lidi, dokud se pořádně nespálej, tak ani nevědí, že láska je tak horká.
   Jako děti…. říkáte jim, nestrkejte ty prsty do dveří… ale dokud si je tam nepřibouchnou, tak se tomu jen smějou. :-)

 • Káťa

  Do mobilu se nedívám, nikdy! Ach, nikdy neříkej nikdy. V situaci, kdy jste si na 99,9 % jistí, že vám ten druhej lže jako když tiskne, ale nemá dost koule na to to přiznat. V situaci, kdy vás jenom to kouknutí do mobilu dělí od rozhodnutí, co s tímhle vztahem, kterej vás už tolikrát zklamal… Jednou jedinkrát jsem (tehdy ještě) příteli vlezla do mobilu a jsem neskonale ráda, že jsem tak udělala. Přestože si v malým koutku mé duše hoví výčitka, že jsem k tomu klesla. Trochu schizofrenní pocit.

 • Jakub Augustin Valenta

  Ano

 • Jakub Augustin Valenta

  Ano

 • David Payne

  Barila? Tak se někdo fakt jmenuje, nebo má autor na mysli

  • Evelyn

   Jmenovala se! Moje skoronejlepší kámoška.

   Jmenovala se tak ještě donedávna mléčná čokoláda s arašídy, budižjízemělehká. Ale z pultů, kolem kterých procházím, zmizela. Mám podezření, že byla složena z příliš kvalitních surovin a nevyplatila se, nebo ji lidi najednou začali moc kupovat a vždycky mi ji vyberou před nosem.

   V podobných duševních stavech jako autor jsem s ní trávívala dlouhé večery. .-)

 • Adam Nácek Bartoš

  No, teda, mhmmh… Sick Boyi, jak zoufalý jsou tvoje hates, tak zoufalej seš asi sám… Proto se taky našel silnější pes, co kopuluje… zatímco hafik se nám vyplakává do internetů…

 • Miroslav Paloušek

  Jo tak to je smutný. Taky sem si prošel něčím podobným, ostatně jako velká spousta lidí…. s tím, že jsem do telefonu nelezl, nic jsem netušil a i když občas rajzovala, tak sem jí docela věřil, že to kámošky jsou. Ale jednou omylem si moje tehdejší Barbarelka nechala v mým kompu zalogovanej mejla a zrovna první nahoře byl od borce a začínal nadpisem lásko těším se na zítřejší večer. Vzhledem k tomu, že mi řekla, že zítřejší večer bude trávit na firemním večírku, tak mě polil pot. A ač sem se moc styděl nešlo to neotevřít, tak nějak jsem doufal ve spam…

  No taškařice náramná. Ale zase, to jsou ty cenné zkušenosti, které nás posouvají dál… činí nás odolnějšími. Stát se mi to dneska, možná bych se tomu i zasmál, a určitě bych to nijak neřešil, nechal bych řešení na ní. :-)

 • Negramot

  Nejkvalitnější hejt od sick_toie? Šišmarjá, eště aby mu stará nezahnula, když umí akorát shánět blbej matroš a bejt pak na dojezdu. To je tak uplakaný, až bych mu pučil čistej papírovej kapesník.
  Změň dýlera mladej. A to kurvarychle.

 • Berenice Barkowitch

  1000 věcí transformujou v emo poradnu…