Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #907 SELFIE TYČ

#907 SELFIE TYČ

Posted: Březen 23rd, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 22 komentářů »

Žijeme v době, která přeje levnému cestování a široké dostupnosti natáčecích technologií. Což je samozřejmě bezvadný, bože, dyť ještě před pár lety pro mě byla představa, že fotit budu na mobil a že letenka bude stát asi jako večeře v mekáči, v kategorii teleport, stroj času nebo 3D tiskárna (oh wait…). Jenže když spojíš dvě skvělý věci dohromady, může z toho kupodivu vyjít i něco hodně debilního – a přesně to je případ selfie tyče.

Selfie tyčka je vynález zkázy. Nejdementnější příslušenství každýho kokota, co si myslí, že jeho time-lapse letiště, fronty do letadla, žraní letadlového jídla a čekání na kufry zboří youtube a přepíše dějiny internetu (spoiler alert: ne, všechno to vypadá úplně stejně, takže ne). Většinou to navíc v ruce držej bezohledný mamrdi, co jim je jedno, že svou snahou natočit vyplazování jazyka ze zajímavého úhlu ohrožujou zdraví všech kolemjdoucích. Skutečně bych nechtěla mít rozseklý čelo a v nemocnici pak říkat, že mi to způsobila selfie tyč.

Zrovna minulej tejden jsem jela se dvěma Asiatama a selfí tyčkou v metru. Celou dobu jsem se na ně mračila, aby bylo jasno, co si o takovejch věcech myslim, ale lidi se selfie klackem jsou víc happy než Pharell Williams, nic je nerozhodí a navíc mají neochvějnou víru, že jim každej rád uhne, takže s tím kolem sebe šermujou hlava nehlava (moje hlava nehlava, bohužel).

Máloco je tak trapný jako natáčení úchvatných a vzrušujích situací (jako třeba jízda metrem, woohoo…) na selfie koště. Jen aby bylo jasno – nevím, co vám kdo nakecal, ale opravdu to z vás nedělá ani profi kameramana, ani neo Kryštofa Kolumba.

Přáli jste si někdy, aby cizím lidem nad hlavou rovnou svítil nápis IDIOT?

Selfie stick can do that trick!

«
»