Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #89 PÁN PRSTENŮ & FOLLOWERS

#89 PÁN PRSTENŮ & FOLLOWERS

Posted: Duben 5th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 9 Comments »

Milé Bravíčko, snad všichni kolem mě dokázali dočíst Pána prstenů a skoro všichni, kdo to dočetli, tu trilogii strašně milujou. Já se nikdy nedostala dál než na pátou stránku a celý je mi to nějaký podezřelý. Jsem divná? Prosím poraďte mi.

Milá Achjo Bitch, nic si z toho nedělej. Různým lidem se líbí různé věci, že se ti nelíbí dlouhovlasý ušatý lidi a nehodláš se učit elfštinu jenom proto, že to dělá většina lidí už desítky let je vlastně asi docela normální.

Fascinace kouzelným světem Středozemě je další z věcí, která mě úplně a totálně minula. Hobita jsme museli povinně číst v rámci takový ty hlasitý četbě na ZŠ, přišlo to na řadu hned po Dětech z Bullerbynu, haha. Fakt mě to nebavilo, fakt mě to hodně nebavilo. Ale tak pak byl nějakej čas klid…. Klid do té doby, než se v kinech objevilo Společenstvo prstenu a kdo to pak do týdne nezačal číst a kdo se neorientoval ve všech postavách, vč úplných jmen, byl tak trochu na okraji společnosti, protože si prostě neměl s většinou lidí moc co říct… A teď pozor – byla jsem na všech filmech PP v kině a říkala jsem si toho času panečku to je podívaná, no tak možná jsem Tolkiena odsoudila v moc nezralém věku, dejme tomu ještě šanci. Od té doby tomu dávám šanci tradičně jednou za rok. Dál než na tu pátou stránku to prostě fakt nejde.

No dobrý, VÍM, že samotný fakt „sere mě Pán prstenů“ není tak nejhorší. Ale, jak asi dobře víte, tato kultovní série má neuvěřitelně oddané a většinou krapet zfanatizované přívržence. Chodila jsem na tak-trochu fantasy gympl a vím moc dobře o čem mluvím, viz tato smutná historka – odpadla nám první hodina, což jsme nepostřehli jen já a jeden spolužák, se kterým jsem do té doby nikdy nemluvila. Tak jsme tak kecali na chodbě a přišlo na literaturu. Do pěti minut bylo vymalováno. Vesele jsem mu řekla, že jsem Phána prstenů nikdy nedočetla a že to ani neplánuju a moc mi to nevadí. On zesinal, rychle se podíval, jestli někdo ze školy nevidí, že se baví s takovou mindou a temně zašeptal „pošetilá ženo„. Pak se ponořil do sebe a až do maturity mě prakticky ani nepozdravil. NOBÓŽE, tak mě ten LOTR přijde divnej a nikdo z vás mě nepřesvědčí o opaku ani kdybyste byl samotnej Gandalf. Já jsem hrdá na to, že jsem sice prošla celkem různejma ošklivejma věcma, co se puberty týče, ale aspoň jsem nikdy nechodila na historický šerm, nenosila za opaskem měšec, nemodlila se, aby mi narostly špičatý uši a dokázala jsem v hospodě mluvit česky. TOHLE je totiž ten Mordor, imho.

Tak to celý přece jen k něčemu bylo. Pár pařmenů. Nejtrapnější zábava ever made, ale kdykoli si vzpomenu na trik se špičatým kloboukem, nesežer to! nebo „brouky brouk, já si zpívám trapnou písničkuu, trapnou písničku já si zpívám“ musim se smát jak idiot. Druhá půlka stojí za hovno, stejně jako ty knížky, ale stejně posílám nekonečný dík tomu klukovi, co mi jednou na party řekl „pro všechno helium na světě, aspoň jeden nádech!“

«
»