Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #90 PARKOVACÍ KARTY NA PRAZE 7

#90 PARKOVACÍ KARTY NA PRAZE 7

Posted: Duben 6th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 4 komentáře »

Na Praze 7, pokud to nevíte, se to má s parkováním takhle: na většině parkovacích míst je modrá čára a kdo na ní chce parkovat, musí mít kartičku. Kartičku dostanete za sedm set koňur na rok, ale musíte mít na sedmičce trvalý bydliště a to auto musí bejt psaný na vás. Což je trochu problém, když se stěhujete na Letnou, máte trvalý bydliště na Praze úplně jiný, přítelkyně dokonce mimo Prahu a auto je navíc psaný na jejího otce. A to auto potřebujete na stěhování a zařizování jak svině.

Naivní představa, že ráno se změní trvalé bydliště, v poledne se převede auto a odpoledne se získá parkovací kartička se ukázala být pochopitelně zcela lichá. Převést auto z kraje do kraje, to je panečku náramně složitá záležitost! To se musí nejdřív na jeden úřad v jednom městě, potom na druhej úřad v Praze, jenže tam se nedá jet, protože dneska změněný trvalý bydliště ještě nebude v systému, to až tak za tři dny. Ach, české úřady, vy zbytnělé relikty rakouskouherské byrokracie! Řekl vám už někdo, že žijeme ve třetím tisíciletí?

K tomu si připočtěte majlant, co to bude stát (proč se jako při přepisu musí platit ekologická daň, když už je kurva jednou zaplacená? To jako když je auto napsaný po sobě na dva různý lidi, tak smrdí a zabíjí ptáčky, srnky a berušky víc, než když ho má celou dobu jeden majitel?), ranní odtažení v 5:40 (přičemž ráno od šesti do osmi smí v modrý zóně stát kdokoliv a v plánu bylo ho v půl sedmý ráno odvézt na jinou Prahu, kde přečká zlé časy, než dostane nálepku) a vyjde vám, proč jsem nasranej do pěniva.

Do prdele, to by nemohlo stačit mít trvalý bydliště na sedmičce a odevzdat nějaký čestný prohlášení, že to auto používám primárně já? Jako jasně, racionálně chápu, že to by pak každá letenská stařenka měla na sebe napsaný bávo někoho z místních podnikatelskejch elit, ale emotivně mi to přijde jako další zbytečnej vomrd pro obyvatelstvo.

Hlavní je se usmívat, i když ti serou na hlavu.

«
»

Mohlo by vás také srát: