Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #794 SKLENICE HOEGAARDEN

#794 SKLENICE HOEGAARDEN

Posted: Květen 30th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 18 komentářů »

Pivo Hoegaarden jsem doopravdicky pila jen několikrát v životě a vlastně mi i docela chutnalo. Ale přes jejich trademark sklínky mi prostě nejde vlak. Já chápu, že obyčejný půllitry, nedejbože ty s uchem, jsou too mainstream a že musí celá hospoda, i ty báby bez brejlí úplně v rohu, vědět, kteréže pírečko jste si objednali. Protože tenhle kalich je všechno, jen ne nenápadnej. A všechno, jen ne user friendly.

Hůř by se mi asi pilo už jen z kýble. Tenhle korbel se totiž musí pevně držet oběma rukama, ale stejně mám strach, že mi to vyklouzne, takže se s tím držím co nejblíž u stolu. Vždycky si pak připadám jak malý dítě, který zahodilo kelímek s motivem Bleska McQueena a snaží se napít z dospělácký skleničky.

Nepití HG ale neznamená, že se vám ta přerostlá číše na stole už nikdy neobjeví. Jsem prakticky závislá na bílém střiku a někdy je ho potřeba HODNĚ. Jsou hospody, kde vám ho dají do džbánku spolu s normální sklenicí na víno. A pak jsou lokály, který nejen že nemaj džbánky, ale nedaj vám to ani v normální sklenici od Staropramenu. Hoegaarden přece jen nebývá nejobjednávanější pivo a některé bary tak mají tendenci s normálním, v ruce udržitelným, půllitrem dělat lakoty.

Ale člověk se nemůže furt jenom nápajet alkoholem. V nealko sférách teď hodně frčej limonády – svůdné a dobré, okurkové, zázvorové, malinové, pomerančové a já nevím jaké ještě. Někdy na takovou limču nedočkavě čekám klidně taky 15 minut, protože obsluha vám do toho touží okrasně nastrouhat ovoce a zeleniny a ty potřebují svůj prostor. A které sklenice dávají prostor neomezené kavárenské imaginaci? No přece debilní bazénky značky Hoegaarden! A rázem je po radosti…

U limonád se to dá ještě opatřit brčkem. Ale střik (potažmo ani to pivo) pít slámkou fakt nebudu.

Celá já. V otázce půllitrových sklenic jsem asi konzerva.

«
»