Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #780 HNUTÍ PROTI POTRATŮM

#780 HNUTÍ PROTI POTRATŮM

Posted: Duben 24th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 32 komentářů »

Není to tak dávno, co jsme ve městě potkali tzv. pochod pro život. Zrovna mluvil nějaký pán, který přijel až z Rakouska, aby na celej Václavák horoval za zrušení genocidy. Musím říct, že málo co mě rozpálí tolik, jako snaha plošně zrušit možnost potratů a postinoru.

Než se začnete čílit a posílat mě do horoucích pekel, chci říct, že já taky nesouhlasím s tím, aby se na potraty chodilo místo antikoncepce a rozhodně tu v tomhle ohledu chybí osvěta (byť mě ta neznalost základních faktů udivuje, protože internet). Můžu se posrat, když slyším, že někdo šel na potrat především proto, že maj s přítelem naplánovanou dovolenou a nechtěj si to kazit. Když rodiče nutěj jít vlastní dceru na potrat, protože je mladá a zkazila by si celej život. Početí je zázrak, rozhodně nečíhá na každým rohu a opravdu ani v nejmenším nejsem náruživou fanynkou aborce. Ale…

Úplnej zákaz potratů je zpátečnická píčovina. Když o tom slyším, tak prostě musím přemýšlet o znásilněnejch ženách O těhotenstvích, která ohrožují nejen život dítěte, ale i život matky. O tom, že by se při takovym stavu asi dost zvýšil počet ilegálních DIY potratů snad ani nemluvě, představa čoráků, co by na tom chtěli vydělávat je ohavná. No a snahy o zákaz postinoru považuju za úplnej vrchol. Nemyslím si, že by se měl žrát jak lentilky a zase to souvisí s (pro mě nepochopitelnou) neochotou zajímat se o antikoncepci, ale rozdíl mezi postinorem a potratem je snad natolik evidentní, že by pro něj měli mít pochopení obvzlášť ti, kdo se nejvíc ohánějí popisy roztrhaných tělíček a orgánů. Moc by mě, btw, zajímalo, jestli takový pan Tomšík viděl např. film 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (jasně, jde tam o víc než jen o potrat, já vím) předtím, než rozvěsil potratovou výstavu tak, aby na ni viděli i malý děti.

Potrat je strašnej, strašnej… Ale zrušení není řešení a nikomu bych tu možnost prostě nebrala – ať už ze výše zmíněných důvodů nebo z jakýchkoli jiných (i když si o tom můžeme myslet svý). Pro ženy, kterých se to týká, to jistě taky není jednoduchý.

«
»