Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #782 CENTRÁLNÍ ZAMYKÁNÍ

#782 CENTRÁLNÍ ZAMYKÁNÍ

Posted: Duben 30th, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 22 komentářů »

Centrální zamykání je jeden z vynálezů, který se vymkly kontrole. Dobrý sluha, zlý pán. Něco jako jaderný štěpení, Václav Havel nebo Facebook. Znáte to: Jedno cvaknutí čudlíkem vám ušetří kolik času? Pět vteřin? Kolikrát denně jedete autem? Třeba dvakrát, takže dva krát pět vteřin. Ta tejden sedm krát dva krát pět vteřin. Za rok tři sta šedesát pět krát pět vteřin. Za život plus mínus tisíce vteřin, desetitisíce vteřin, statisíce vteřin. Roky života.

Dálkáč je naše modla. Dálkáči důvěřujeme. Je to geniální vynález, který na sebe převzal břímě zodpovědnosti za jednu z té spousty každodenních povinností, na který musíme myslet. Jenže pak přijde okamžik, kdy nás ten zasranej bazmek poprvé zradí. Pípneme čudlíkem, ozve se cvaknutí a už už chceme vyrazit a najednou STOP! Pomalu se otáčíme zpátky k autu, protože perifernim zrakem jsme si předtim všimli, že tam, kde má bejt rovná linie, je nějakej hrboul. Levý zadní dveře se nezamkly! Zpátky k autu. Otevřít dveře a zmáčknout čudlík. Zkontrolovat i ostatní čudlíky.

A začne období nejistoty. Centrální zamykání nám bylo nevěrný. Už nikdy to nebude stejný jako dřív, už nikdy k němu nemůžeme mít důvěru. VŽDYCKY ho zkontrolujeme a VŽDYCKY ho kontrolovat budeme, protože v tom autě je prostě něco posraný a aby se zjistilo, co je tam posraný, musela by se kára rozebrat do posledního šroubečku – a pak by nešťastnej automechanik stejně konstatoval jenom to, že je to ňáký posraný.

Utěšuje mě jenom fakt, že na dveřích mám furt ještě díru na klíček, takže i kdyby se centrál vysral úplně, do auta se dostanu. Viděl jsem totiž nejen nejlepší hlavy své generace zničené šílenstvím, ale taky auta, který klíček vůbec nemaj! Vrcholem technologie je pak auto se startérem na čudlík, přičemž startér odblokuje přítomnost dálkovýho ovládání. Ty vole, tomu říkám 21. století! Blbý ale je, že to motor spustí, i když na benzínce před Mnichovem omylem odložíte klíčky na střechu a zastavíte až v půlce Alp, abyste se pokochali pohledem na západ slunce nad tyčícími se horskými velikány.

«
»