Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #764 LYŽAŘI

#764 LYŽAŘI

Posted: Březen 19th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 16 komentářů »

Když si na svahu hraju na Shauna Whitea, jen jedna věc mě dokáže nasrat víc než hustá mlha s deštěm a fronty na sedačkovou lanovku: Áno, lyžaři. Tihle králové sjezdovek, který si myslí, že jim patří každej kopec, páč jej hoblovali už jejich předkové v dobách, kdy Hanč s Vrbatou ještě čekali na vynález GPSek (marně), mi uměj pít krev.

Lyžaři jsou totiž mnohem bezohlednější než snowboardisti. Neuvědomujou si, že zatímco oni maj nohy oddělený a tudíž můžou svý prkýnka vždycky nasměrovat v sekundě tam, kam uznaj za vhodný, manévrovací prostor snowboardistů je o poznání složitější. Přesto si po svahu drandí s povýšeností šlechticů a držkujou u toho jak deset nasranejch Marvanů v Andělovi na horách dohromady. Jaktože se jim ti prknaři opovážej lízt pod skluznice, když oni tu byli první? Proč by sakra měli brát ohledy na ty vyhulence?

Ty vole, probuďte se, je rok 2014! Fuckovat v roce 2014 snowboardisty je stejně aktuální jako hořekovat nad stahováním empétrojek a sociální politikou Jirky Čunka.

Lyžaři přitom jsou o level větší hovada než snbáci – nedávaj si tak velkýho fóra, náročnost snowboarďáckýho traverzování je jim totálně u ánusu, takže i slušnýho prknaře zbrzděj v tu nejnemožnější chvíli, a díky rozptylu svejch hůlek se co chvíli proměněj ve zkázonosnej vrtulník, kdy vás hůlka profackuje po tlamě a vy na něm máte šlic, že by i Harry Potter záviděl.

Navíc se lyžaři cítí hoch, páč je v konzervativních kruzích pořád považujou za pravověrný ctitele hor. Už v časech gymnaziálních mě fascinovalo, že jsme si na lyžák nemohli vzít snowboardy, ale všichni brali povinně lyže, i ty superhvězdy, co uměly na skokánku na prkně třistašedesátku s kotoulem a holubičkou. Dost mě šokovalo, že tenhle teror neustal. Když jsem se letos od jednoho šestnáctiletýho kámoše dozvěděl, že tahle šikana někde ještě přežívá – a aby si mohl zajet se školou na hory, musel přesedlat na lyže – ucítil jsem ducha fotrovejch historek o tom, jak se nesměly nosit dlouhý vlasy a z kazeťáku pouštět „cepelíni“.

Ale kdo ví, možná ze mě jen aktuálně mluví zaprdlá nasranost, že letošní zima stála totálně za hovno.

«
»