#765 ZAHRÁDKY AŽ OD 1. DUBNA

Posted: Březen 21st, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 11 Comments »

Internetem v poslední době prolétla zpráva, že v jedné vesnici blízko Prahy mohou zahrádky u restaurací fungovat až od 1. dubna. V článku se dokonce odvolávali na matku měst s tím, že tady to funguje jinak! Ale není nutno hned začít nadávat na brněnské poměry. Stejná křivda se mi totiž přihodila na Praze 2.

Za současného počasí by byl hřích chodit na oběd do smradlavý putyky. Vyrazili jsme si do sokolovny v Rigerových sadech, kde je zahrádka přímo součástí budovy. Dlouho nikdo nepřicházel, tak jsme si šli zjednat pořádek sami a dozvěděli jsme se, že pití nám servírka nějak teda dá, ale jídlo ne, protože mají zahrádku až od 1. dubna.

Uá, prosim?! Venku je prakticky léto, ta zahrádka je tam celej rok, nikomu nepřekáží, takže v čem je, do háje, problém? Proč to v březnu prostě nejde, ale v dubnu už to je ok? A kterej kokotón má vůbec tu absurdní potřebu takovou zahrádku regulovat? Chápu to v případě ohyzdných slunečníků Coca-Cola, masivních stolů a tunových židlí přes půl chodníku, ale když si někdo před hospodu vytáhne pár stolečků a židliček tak, aby to nikomu nepřekáželo, tak to je snad jiná, ne? Tím spíš, že zahrádka v sokolovně je tam jaksi defaultně, je to vlastně veranda toho obřího baráku a nikomu tudíž nepřekáží. Ironií je, že za rohem už naplno frčej klasický riegráče s mega zahrádkou a jídlem (teda ok, nakládanej hermelín ještě neměli, ale ten já stejně nesnáším), nemluvě o mlíkárně, kde obsluhujou venku.

Hlad byl nicméně větší než naše hrdost a tak jsme se najedli za mírně pootevřenými okny, skrz které to do nás pražilo tak, že jsme byli oroseni nejen vztekem. Jasně, asi jsme si mohli nechat jídlo zabalit sebou a ostentativně si ho rozložit na jejich vlastní zahrádce, ale ta restaurace a její zaměstnanci za to stejně nemůžou (pokud nekecali) a svíčková z malé plastové bedýnky není nic moc, takže bychom tím vytrestali tak maximálně sami sebe.

Jídlo vám ven dát nemůžu.

«
»