Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #741 KAŠEL S NEZAKRYTOU PUSOU

#741 KAŠEL S NEZAKRYTOU PUSOU

Posted: Leden 24th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 7 komentářů »

My čekali mráz a zatím přišlo jaro, ale dlouho se tu neohřálo. S prvním sněhem tak byla oficiálně zahájena sezóna kašliků, rýmiček, chřipek a nachlazeníček. V Albertu už se báby rvou o zázvor a kilo shnilejch citronů v akci, lékarnice daly do výloh paraleny a coldrexy a cena medu stoupá jak horečka sobotní noci. Hypochondři zalezou do postele při prvním zakuckání. Normální lidé při neustávajícím kašli a teplotě (např.). A pak tu jsou jedinci, kteří by doma nezůstali ani za pytel sraček, pokročilé tuberkulóze navzdory.

Někteří lidé ale neignorují jen vlastní nemoc, ale i veškerá opatření, která by mohla zmírnit vnější projevy a zabránit další nákaze. Ne všem totiž bylo doma vysvětleno, že kašlat na plnou hubu do prostoru je stejně nechutné, jako nebezpečné…

Nemyslím si, že bych v MHD měla nějak extrémně vysoké hygienické nároky, ostatně to bych s nima daleko nedojela. Ale vopravdu mi běhá mráz po zádech, když v narvaný dvaadvacítce vyfasuju místo vedle uchrchlaný paní, bez které by ta kancelář asi spadla, takže se vydala do víru velkoměsta i se zápalem plic. Vážně se mi zvedá žaludek z lidí, jejichž kašel člověk doslova vidí ve frontě v řeznictví. Ale tak dokud je to ještě ve frontě tak budiž, no, jenže včera jsem, zaplaťpámbů ještě v té frontě a né u pokladny, viděla přímo pani řeznici, která si hepčíkla a od záchvatu kašle ulevila tzv. do loketní jamky. Jasně, mohla si taky dát před pusu ruku, se kterou nabírá debrecínku, ale stejně tak se s tím mohla otočit zády k nám. Jako diváci bychom z toho sice měli podstatně menší zážitek, ale to ta debrecínka taky.

Často se toho dopouští lidé, do kterých byste to na první pohled neřekli. Kteří nejsou vysloveně bezdomovci nebo zbídačení opilci. O to víc překvapí zcela obyčejný pán, který s rukama v kapse předvede všech padesát odstínu kašle naprosto bez cenzury a bez uzardění.

Asi by se nemělo kašlat přímo do ruky, protože jí třeba neumytou někomu podáte, ale tak kurva když ne kapesník, tak rukáv má snad u sebe každej, ne?!

Well, aspoň se snažej!!!

P.S.: Zcela neodpustitelné je rovněž zívání na celé kolo. Chápu, že lidé bývají strašně unaveni, ale i sebeunavenější ručka se dá při zívání udržet před ústy. Nikdo nechce nikomu vidět až do žaludku (na školní chodbě obvzlášť).

«
»