Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #551 KDYŽ MÁŠ ZA ROHEM ZKURVENEJ KRÁM

#551 KDYŽ MÁŠ ZA ROHEM ZKURVENEJ KRÁM

Posted: Březen 14th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 64 Comments »

Název dnešního hejtu mi zní jako píseň, kterou by klidně mohl složit Michal Tučný (late night verze, jinak by to byl třeba zpropadenej krám). Kdyby ale bydlel tam, co já, tak by jistě nebyl tučný. My máme totiž nejblíž Alberta… Už samotný jméno Albert by mělo člověka varovat. Albert je spíš jméno pro psa, frontmana Charlie Straight nebo geniálního fyzika, ale né pro samoobsluhu. Ale možná, že Albert fakt pojmenovali po Einsteinovi. To, co nám tenhle obchodní řetězec předvádí, je podobně odvážné jako publikace teorie relativity.

Legendy o frontách na banány, mlíku, co došlo, a masu, které neexistovalo, jsem až donedávna znala jen z vyprávění Achjo Bitch starší. Současná retro vlna, která hlásí, že nám všem bylo za komunistů líp, zřejmě zasáhla i marketingové oddělení společnosti Ahold. To, co se děje v jejich pobočkách, je totiž čistej skanzen roku 1982 (ledňáček, kofola)… Nejukázkovější prodejnou je pravděpodobně ta naše, ve Vinohradskym pavilónu (opic).

Projdete dveřma, které zároveň fungují jako stroj času. Nepříjemný, protivný a neschopný prodavačky. Poloprázdný regály a zboží, které si člověk musí vyndat z krabic vedle těch regálů. Minule třeba neměli mrkev. Madame z ovozelu byla zrovna ve víru vášnivého polibku se svým přítelem v koutku vedle lednic, když jsem se šla ujistit, že tu mrkev jako fakt nemaj. Sice mě uzemnila standardním „když tu mrkev nevidíte, tak tady není“, ale takhle obvious to v Alboši není pokaždý! Onehdá jsem poslala Š. pro maso – nebylo. Jenže Š. je šarmantní mládenec, který se nenechá jen tak odbýt, takže se po 10 minutách družného rozhovoru ukázalo, že paní ví o pár kouscích vzadu a že mu je teda přinese. Včerejší Peklo na talíři, které navíc demonstrovalo, že Albert maso není maso a že výhodná cena = nevýhodná cena je takovou třešničkou na albertím dortu.

Sere mě Albert a sere mě, že v okolí našeho domu je zrovna Albert a vietnamský večerky, který jsou sice parádní, ale značná část jejich sortimentu pochází právě z Alberta. Takže sice nenakupujete v Albertu, ale vaše peníze se k nim dostanou oklikou. Začarovaný kruh. A ANO, když mohu, tak ráda dojedu do lepšího krámu, ale pokud chcete jen snídani/svačinku/něco v neděli večer na poslední chvíli, tak se člověku zpravidla nikam nechce a když už tam ten krám za rohem jednou je, tak má koukat aby byl…

Zkrátka chci žít ve světě (nebo alespoň v ulici), kde je za rohem férovej obchod s normálním sortimentem a příjemným personálem. Nechci tam mít přebrandovanou Jednotu, na které se dá ocenit snad jen ten jejich krásný časopis (když si představím, že bych na ty recepty sehnala suroviny v Albertu, docela se směju). AHOLD pro Českou a Slovenskou republiku bude mít od 1. dubna nového ředitele. Nezbývá, než doufat, že s tou otřesnou Albert Quality něco provede.

Jak vám nemohu pomoci?

«
»