Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #730 MEDIÁLNÍ REKAPITULACE UDÁLOSTÍ ROKU

#730 MEDIÁLNÍ REKAPITULACE UDÁLOSTÍ ROKU

Posted: Prosinec 30th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 3 komentáře »

Patří to ke konci roku stejně jako plastový stromečky se svíčičkama zářivejch barev v nákupních velechrámech. Ty ovšem nastupujou dle libosti soudruha nástěnkáře ještě dřív, v listopadu bejvá zpravidla pozdě. Soudruh šéfredaktor naštěstí nemůže zavelet dřív než nastane dvanáctej měsíc – přinášet přehled “jak jsme to zkouleli s letošním rokem” v říjnu by bylo blbý i na Šafra.

Takže jedno číslo naprostý většiny časopisů, snad s výjimkou Včelařství, Světa okují a Mojí kanalizace, je v prosinci zabitý kvůli shrnutí posledních dvanácti měsíců. V televizi se takovýmuhle šmélu řiká střihák a nevim, jak to máte hozený vy, ale když se mně nějakej šmajdák snaží prodat podruhé tu samou věc, čuju čertovinu a vztyčuju prostředník.

Časopisecký střiháky maj eště ten malus, že domácí politicko-ekonomický záležitosti jsou posledních dvacet let z mediálního hlediska průser na průser, čili rozhodně ne věci, na který by si člověk rád zavzpomínal. Samozřejmě: občas do přehledu pronikne nepozornejm editorům nějaká událost ze světa. Nedělejte si ale žádný naděje: takřka jistě to bude smrťák, ať už indivindi přirozeně nebo v nějaká ta katastrofička.

A ano, každej rok je tam pár našich sportovců, jenže ty obvykle zazářej v nějaký obskurní disciplíně, jejíž pravidla jste  sice během březnovýho oslavnýho zpravodajskýho šotu pochopili, ale v prosinci už jste zapomněli i samotnej název sportu, natož aby vám připadalo obdivuhodný, že někdo dokáže nejrychlejc na celičkym světě sesbírat rozsypaný skleněnky do pytlíku.

«
»