Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #722 BYDLENÍ V GARSONCE

#722 BYDLENÍ V GARSONCE

Posted: Prosinec 5th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 5 komentářů »

Už 2 a 1/4 roku bydlím v ateliéru. Zní to hodně sexy, ale ve skutečnosti je jenom blbá garsonka. Jasně, sice má 60 metrů čterečních a prosklenej strop, ale furt je to garsonka. A než začnete číst, tak bych zdůraznila, že mám ale stejně fakt nejlepší bydlení, který mi každej závidí. Který jsem si zrekonstruovala k obrazu svému. Dyť já vždycky chtěla, alespoň chvíli, bydlet v prosklenym ateliéru a nevěřila jsem, že se mi to vůbec kdy splní! Když vařím, tak nejsem izolovaná od zbytku zábavy, ale můžu si povídat s Š. nebo s kamarády, kteří zatím normálně seděj v obýváku. A od pracovního stolu mi Š. může mávat rovnou do postele. Heč.

Ale pokudrozhodnete žít v takovém typu bydlení ve dvou či více lidech, zapomeňte na to, že byste si mohli dělat co chcete a kdy chcete. Pokud má jeden z vás neklidné spaní, tak ten druhý prostě nemůže jít pracovat pod rozsvícenou lampu, byť na druhé straně bytu. Bude to rušit. Pokud se ten druhý potřebuje v klidu na něco soustředit, musí si ten druhý dát hudbu do sluchátek. Jinak by rušil. A po nějaké pikantnější debatě nemůžete jít a vztekle praštit dveřma od kuchyně – protože jednoduše žádný nemáte. Jasně, můžu se jít urazit na záchod nebo do koupelny, ale z vlastní zkušenosti vím, že se tam začnu rychle nudit, takže se pak musím jít začít usmiřovat dřív, než mívám v plánu.

Pak tu máme ta skvělá okna orientovaná na sever, která dovnitř propouštějí to nejhezčí světlo. To ovšem dopadá na těžce ovladatelný nepořádek. A to je asi možná nejhorší ze všeho. Tak schválně – je těžší udržovat pořádek v šestipokojovém bytě nebo v jednom velkém ateliéru? Já mám jasno. Když máte víc pokojů a nechce se vám uklízet v ložnici, tak prostě jdete do uklizené kuchyně a je to! A když má přijít návštěva, tak to neznamená celodenní smejčení všech pokojů, protože přeházet pár krychlovejch metrů nepořádku do vhodný místnosti trvá chviličku a do šatny a dětskýho pokoje vám (pokud nejste náhodou v pořadu Prostřeno) nikdo čumět nebude.

Ale když máte v jednom “pokoji” všechno? Tsive, to je úklidové inferno! Vše je uklizené kromě kuchyně. Ale kuchyně je v prostoru, takže ve výsledku je stejně bordel všude (nebo to tak alespoň působí). Než uklidíte kuchyň, tak se vytvoří nějaký tvůrčí nepořádek na pracovním stole, a tak dále a tak dále, do nekonečna a ještě dál. Nejde se před tím schovat. Leda tak do tý koupelny nebo na záchod, ale o tom už jsem přece mluvila…

«
»