Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #264 MÍT ODTAŽENÝ AUTO

#264 MÍT ODTAŽENÝ AUTO

Posted: Prosinec 14th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Ano. Opět. Myslim, že dnes se mnou zas budou souhlasit všichni – i ti, co auto nemaj (nebo jim ho, šťastlivcům, ještě nikdy neodtáhnli), asi chápou, že zmíněná situace je pěknej voser. Jak říká Google: Očekávali jste, že tady bude vaše auto? No to si vole kurva piš.

Mnohem větší lábuš to musí bejt pro lidi, co maj nějaký vyvoněný činaný autíko; volání na stopadesátšestku je pak adrenalinový zážitek, během kterého je člověk nucen přemítat nad otázkou za pár set tisíc, tj. jestli mu auto vzal nějakej chmaták nebo empíci.

Samozřejmě, je odtažení a odtažení. Když necháte fáro kolmo přes dvě místa pro invalidy, tak si odtažení tak nějak zasloužíte. Já jezdívám v neděli večer na squash a najít místo v půl desátý, když se vracim, v okruhu dvou tří bloků od baráku je většinou takřka nemožný. V neděli večer jsem tak brázdil ulicemi a hle, zmerčím, že se na mě na protější straně směje místečko jako malované. Škubnul jsem ruční brzdou a kontrolovaným smykem na místo doklouzal, aby mi ho nevyfouknul někdo jiný, protože řidičů brázdících ulice při hledání parkování byly toho večera na Letné tři prdele.

Jasně, nebyl jsem si jistý, jak je to vlastně s tou minimální vzdáleností od zebry, ve který se smí stát, a když jsem si to doma našel na internetu, dobře jsem věděl, že to ty požadovaný dva metry určitě nejsou. Ale přítelkyně měla ráno auto odvézt a říkal jsem si, že když za noc po tom přechodu přejdou tři lidi, nebude takovej problém, že náš wagen vedle něj postojí.

No, byl to problém. Když jsem ráno na místě, kde jsem večer parkoval, našel nějakou zkurvenou červenou Fabii (mimochodem na rozdíl od noci po zmiňovanym přechodu zrovna skotačila nějaká školka), nasralo mě to tak, že jsem to rozdejchával tu půl hodinku ostrý chůze, co jsem si to štrádoval na odstavný parkoviště. To, že zaplatim třináct stovek za odtažení, to mi bylo sice jasný, ale nesralo mě to nijak míň. A to, že mi za nějakejch devět hodin stání na asfaltovym plácku naúčtujou parkovný za DVA dny, to už byl vrchol.

Takže pro dnešek shrnutí: Chtěl bych, aby městská policie dělala něco užitečnýho. A odtahování aut nepovažuju za užitečný, ale za zkurvenou zlodějnu.

«
»