Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #710 NOVEJ STREAM.CZ

#710 NOVEJ STREAM.CZ

Posted: Listopad 5th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 32 Comments »

Seznam.cz je světovej unikát. I kdyby do český kotliny Google zainvestoval veškerý svý peněžní rezervy, naši internetovou jedničku by prostě nepoložil. Češi jsou totiž patrioti, navíc sakramentsky vzdělaný, takže slovo internet pro ně bude vždycky označovat ten červenobílej web s hnusným psem. A nejsnažší způsob, jak se dostat na Facebook nebo Google, pro ně furt bude otevřít Seznam a do jeho vyhledávacího řádku zadat slova fejsbuk a gůgl.

Lukačovičovu impériu to přináší řadu strategickejch výhod, který zvládaj jeho poddaní adekvátně zpeněžit. Zatímco trh padá, Seznam vydělává a vzkvétá, protože i kdyby ve svým monopolním postavení vytlačil hovno, bude uhnětený ze zlatejch šupinek. Ne tak u novýho Streamu. Dlouho předlouho na něm pracovali ti nejpovolanější, testovali a vyvíjeli jej za miliony korun s použitím očních kamer a fokusgrůps, ctili trendy čistoty a přehlednosti… a přesto si nezvládli všimnout, že jejich novej web je do prdele úplně na pytel! Jedno okno roztažený přes celej monitor? Nepochopitelný ovládání skrz bizarní tlačítko? Nulová chuť klikat někam dál, páč nevim, kde jsem, co tam dělám a kam chci pokračovat? Totální fail!

Faily se Seznamu samozřejmě zahlazujou snadno, protože když danou věc promujete z tý meganavštěvovaný homepage, čísla máte pořád vysoký, i kdyby šlo o návod na ušití Skameneho slipů – ne tak v případě Streamu, páč jeho pageviews letěj dolů stejně rychle jako důvěra voličů v Michala Haška.

Možná si říkáte, co mi je do Streamu. Nic. Ale má to kontext: Seznam je totiž domácí jedničkou a má barák plnej supervýkonnejch počítačů i mozků. Taková firma by měla určovat trendy, prošlapávat nový cestičky, inovovat a hnát celej trh kupředu. Jenže Seznam možná přináší blaho akcionářům zesilováním svý obchodní efektivity, díky čemuž si může pan Lukačovič občas koupit novou helikoptéru, jinak jde ale o klasickýho lenivýho dinosaura, kterej jen žere menší tvory a nic kloudnýho z něj dlouhý roky nevypadne. Občas možná spustí nějakou obskurní službu typu Mixer (takovej playlist z YouTube) nebo nepoužitelnou flashovou Jarmaru, u který i nejoddanější cimrmanolog ztratí nervy dřív než stihneš říct šrapnel, jinak ty geniální mozky s neomezenejma budgetama ale jen koumaj a hloubaj a hovno po nich.

U novýho Streamu k tomu přidávaj zaklínadlo, že chtěj konkurovat televizím a nabízet divákovi nekonečnej proud zábavy. Jasně, cílovku na to maj: Pro důchodce, který vytuhnou u prvního videa a zatímco chrápou a po žgrani jim tečou slinty, tak jim na monitoru projedou strhující díly z cyklů Zmizelá Šumava a Škola přežití, je to asi ideální obraz interaktivní doby. Nikdo jinej ale na ty banální videjka v nekončíčím pásmu asi koukat nebude, protože už po půlhoďce zjistí, že jsou jednak všechny na jedno brdo a zadruhý že když chci pasivně čumět na bednu, je lepší sáhnout po dálkovým ovladači od televize. A nenechat se krmit kradenejma záběrama na chudým a zprzněným vnukovi YouTube.

«
»