Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #699 POLITICI, KTEŘÍ NIKDY NEPRACOVALI JINDE NEŽ V POLITICE

#699 POLITICI, KTEŘÍ NIKDY NEPRACOVALI JINDE NEŽ V POLITICE

Posted: Říjen 14th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 14 komentářů »

Nejsem jako Babiš. Nemyslim si, že by se politici flákali. Babišovo manipulativní heslo ovšem z marketingovýho hlediska naprosto chápu: pro běžnýho Čecha je představa, že někdo od rána do večera schůzuje a plká u kafe, natolik vzdálená významu slova práce, že představa někoho, kdo slibuje makat dovopravdy, je velmi lákavá. Jen se bojim, že spoustě lidí nedochází, že pracovní náplň standardního politika a samotnýho Babiše ze zas tolik neliší.

Rozumim teda tomu, že práce v politice může bejt stejně náročná jako leckterá jiná práce hlavou – přestože na první pohled to leckomu připadá jako příjemně placený zevlení. Rozumím tomu o to víc, že třeba taková A. taky dodnes úplně nezkousla, že mnoho scénářů televizních seriálů vzniká holt tak, že jdu večer někam s kamarádama, pijeme pivo, kouříme jointy a vedeme řeči, který občas někdo zaznamená na papír. To taky nezní jako nějaká zásadní dřina, i když z toho – věřte nevěřte – člověk může bejt vyflusanej jak ze štípání dříví.

Nemám ovšem rád politiky, který sotva dostudovali, zasedli do Parlamentu a od tý doby z něj nezvedli svojí prdel. Politiky, který se v pětadvaceti rozhodli, že věděj, jak to tady má celý fungovat, vyleštili pár klik, ocitli se na kandidátce a od tý doby jsou penězma nás všech placený za to, že rozhodujou o penězích nás všech. Politiky, který si nikdy pořádně nezkusili práci, v níž si lidi na chléb svůj vezdejší vydělávaj tim, že tvořej nějaký reálný hodnoty – ne tim, že jsou přisátý ke struku státního rozpočtu. Nenarážim přitom na nikoho konkrétního – myslim, že popisovaný čímani jsou ve stranách napříč celym politickym spektrem.

Samozřejmě je mi jasný, že se těžko splní moje představa, kdy by do politiky chodili moudří když ne starci, tak aspoň lidi, co už maj za sebou úspěšnou kariéru, lidi, který dokázali, že jsou schopný se prosadit i v krutym a nelítostnym světě volnýho trhu. Ale nemůžu si pomoct: kdykoliv si přečtu životopis nějakýho čičmundy, co po dostudování vysoký školy zasednul do Parlamentu a od tý doby z něj prdel nezvednul, víc než co jinýho mě napadá slovo parazit.

«
»