#655 ZRNÍČKA KMÍNU

Posted: Srpen 13th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 24 Comments »

Vím, že pro ženský jsou aktuálně nejvíc sexy chlapi, co si to v dokonale nažehlený košili dávaj u sporáku a během deseti minut gastronomickýho koncertu připravěj luxusní menu čítající polívku london particular, kuře na paprikový pastě s bulgurem a čokoládový semifreddo. Já před nima neobstojím. Vlastně nerozumím ani těm cool názvům pokrmů, páč jsem vyrůstal v časech prdelačky a gulášku se šesti knedlama. Když už mě to dotáhne do kuchyně, tak leda k vaření vajec, anebo přímo do lednice pro kus čabajky a vychlazený pivko. Not sexy. Ale kdovíjaký trauma jsem z toho nikdy neměl.

Ani přes koření nejsem expert. Jasně, i jako laik zvládnu ocenit, když se rozmarýn mazlí s bramborama, oregano masíruje jehněčí kýtu a tymián penetruje roštěnku, ale tím to zhruba končí. Takže co se týče kmínu… sice dokážu uznat jeho úlohu v kuchyni, odkejvat že bez něj jsou brambory poněkud fádnější a v pečivu má asi taky ňákou roli. Ale když vidím celý jeho semínko, zvedá se mi jednoduše dekl.

Toleranci vůči kmínu nechápu. I jeho sebevětší ctitelé, který tajně sní o uvolňující koupeli ve vaně plný černejch semínek, do něj přeci někdy museli kousnout a cejtit jak ta superhnusná hořkost postupně devastuje všechny chuťový pohárky na jazyku a hovadsky tím zabrańuje jakýmukoliv dalšímu užívání si šmaku ostatních surovin. Je to hnus, s indexem eklu na maximu, po kterým mám ksicht ještě zkřivenější než u vtipkující Bohdalky v Zrcadlu jejího nekonečnýho života.

Jako já beru, že kmín může prospět. Když se pár zrníček vyvaří v pořádný dávce vody, přidá to jídlu na barvě. Ale spousta lidí je schopná vysypat na tři brambůrky zhruba půlku padesátikilovýho pytle, a to pak člověk stráví hodiny potupným seškrábáváním kmínu z životadárný poživatiny někam na kraj talíře a stejně nějaký to zrno nedopatřením rozkousne – a zmučeně pak vzpomíná na zlatý předškolní časy, kdy se musel ládovat jen hnusy typu chleba se sádlem a prolejval to panákama rybího tuku.

«
»