Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #64 YOKO ONO

#64 YOKO ONO

Posted: Březen 1st, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Nemám nic proti jinejm rasám či národům, vůči Japonkám jsem naopak naladěn velmi pozitivně a při prozkoumávání porno serverů klikám na odkaz Asian Girls hned po Redheads. Ale v tomhle to není, Yoko Ono by mě srala, i kdyby měla jakoukoliv jinou národnost.

Samozřejmě je mi úplně jedno, jaký konceptuální umění tahle pizda dělá. Sice konceptuálnímu umění moc nedám (a od doby, co jsem se jednu konceptuální umělkyni snažil sbalit, se ho i trochu děsim), ale řikám si, že jestliže má děvenka potřebu vyjadřovat se třeba tim, že klečí na pódiu a návštěvníci happeningu z ní odstřihují kusy oblečení, je to její problém (a kdybych tam tenkrát byl, asi bych si taky střihnul).

Co ale týhle mindě japonský mám jednoznačně za zlý, je fakt, že zkurvila nejlepší kapelu na světě. Samozřejmě netvrdim, že kdyby si neobtočila Lennona okolo prstu, tak by The Beatles hráli furt dál až do úplnýho zblbnutí, ale přečetl jsem o liverpoolské čtyřce tolik knížek, že jsem si jistej, že ona byla jedním z hlavních důvodů, proč se v sedmdesátým roce McCartney sebral a udělal Broukům pá pá.

K tomu si samozřejmě přičtěte ty nesmazatelný stopy, co po ní zbyly v broučím repertoáru: Yoko byla Johnovi inspirací k dementní skladbě The Ballad of John and Yoko (do dneška nechápu, jak tahle nuda mohla vyhrát britskou hitparádu) a hlavně obstarala neposlouchatelný kvílivý zpěv na začátku třetí sloky The Continuing Story of Bungalow Bill z Bílého alba. O otřesných „experimentálních“ albech, který natočila s Lennonem, radši mluvit ani nebudeme.

Takže Yoko, sorry, ale kdybys v památnym osmdesátym roce skočila před kulku toho zmrda Chapmana, udělala bys pro tenhle svět líp.

John Lennon a Yoko Ono (vulgo Ron Nasty a Chastity) v epochálním filmu The Rutles.

«
»