Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #732 HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE

#732 HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE

Posted: Leden 2nd, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 59 komentářů »

Bylo mi cca patnáct, když všechny holky v mém okolí začaly brát antikoncepci. Tak to prostě bylo, nebylo (mi) na tom nic divného, přišlo mi to asi stejně závažné (a dospělácké) jako brát ibuprofen na bolest hlavy. Já osobně jsem antikoncepci brala před deseti lety. Jednou a to přesně jeden týden – výsledkem byla měsíc dlouhá menstruace (pro muže info zde) a nebylo to nic moc. Respektive to bylo spíš nic než moc. Od té doby mi to už teda divné bylo, ale řekla jsem si, že asi prostě nejsem antikoncepční typ.

Mnohem později jsem četla rozhovor s Helenou Máslovou a byla jsem fakt ráda, že jsem to brala jen ten umrněnej tejden. A že se to tu skutečně bere jak lentilky i kvůli akné nebo nepravidelnému cyklu. Ostatně i prostý selský rozum asi stačí na to, že brát mnoho let hormony není fajn. A pak najednou měla moje kamarádka mrtvici. Je jí 32 let, nekouří a ukázalo se, že za to může právě hormonální antikoncepce. A že něco podobného hrozí prý až desetině českých žen, poňáč se tu nikdo neobtěžuje s testy na srážlivost krve. Wow.

Chápu, že hormonální antikoncepce je asi tou nejpohodlnější ze všech, že má pak člověk krámy na minutu přesně a nemusí nic řešit, ale ta rizika nejsou, doprdele, vůbec zanedbatelná. Navíc vím, že spousta lidí kvůli HA úplně sere na sexuálně přenosné choroby. Protože hlavní je přece neotěhotnět a kapavku přece jen tak nikdo nemá, natožpak AIDS, ne?!

Nepředpokládám, že podobné příběhy něco změní. Ale bylo by fajn to minimálně nepředepisovat malejm holkám a ženám s trombózou v rodinné anamnéze.

«
»