Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #614 CENA NA VYŽÁDÁNÍ

#614 CENA NA VYŽÁDÁNÍ

Posted: Červen 14th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 21 Comments »

Ráda nakupuju. Respektive ráda si vybírám. Většinou totiž ku spotřebitelskému orgasmu nepotřebuju doopravdy něco koupit, stačí mi prohlížení. Tohle křeslo by se totiž strašně hodilo vedle televize na chatu do obýváku. A je přece úplně jedno, že nemám televizi v obýváku, ani obývák na chatě a že vlastně nemám ani tu chatu. Sílá ženské imaginace je neuvěřitelná – já už v jedenácti letech měla vypsanej nákupní seznam věcí z IKEA katalogu. Do mého fiktivního bytu.

I když jsou tedy mé nákupy většinou spíš virtuálního typu, (případné) placení je bohužel vždy reálné. V 99% si po hodinách nakupování nic nekoupím – true story, prohlížení e-shopů nebo návštěva obchoďáku jsou pro mě spíš prokrastinací nebo procházkou v muzeu. Ale to ještě neznamená, že nepotřebuju vědět cenu, co kdyby se to křeslo přece jen chtělo vyjímat v některé z mých existujících nemovitostí? Jenže ouha, něco so porouchalo! Cenovka chybí nebo je u ní uvedeno na vyžádání.

Listuju si časopisem pro ženy a z výběru Plavky 2013 se mi vždy zalíbí ty, jejichž cena nesmí být vyslovena. D’OH! Líbila by se mi podlaha do koupelny, ale v sekci ceník už není ani to pitomý PDF, ale e-mail, na který se musíte obrátit, abyste vypátrali cenu za metr čtvereční. No jistě, jak pohodlné… A když říkám pohodlné, myslím to ironicky. Je mi jasný, že na částku za luxusní kuchyňskou linku v exkluzivním obchodě by asi byla potřeba větší cenovka, ale stejně nechápu, proč si jí prostě nepoříděj a nepřiznaj, že to stojí úplně nesmyslnou raketu!

Myslím, že je bezpečnější vidět tu cifru na papíře, než si jí vyslechnout z úst obsluhy. Navíc to člověka staví do nepříjemné situace čítající např. spadnutí brady, vyvalení bulev, poděkování a rychlý odchod. Trapas. A nepřejte si vědět, jaký je zjistit, že ty milovaný šaty, do kterejch jste se zamilovali na 1. pohled a který už dva měsíce nosíte na sobě (ve svých snech) nakonec stojej zhruba stejně, jako celej váš šatník. Bylo mi úplně stejně jako ten osudný den, kdy se ukázalo, že čtyřlístkek možná nosí štěstí, ale v Barbie dům se mi před očima nepromění…

Kdykoliv zmerčím, že cena je na vyžádání v obchodě

«
»