Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #153 VÉST DOMU PÍCHNUTÝ KOLO

#153 VÉST DOMU PÍCHNUTÝ KOLO

Posted: Červenec 7th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 9 Comments »

Docela dost jezdim na kole. Rozhodně nejsem žádnej cykloaktivista, spíš naopak (jak teď nad tim přemejšlim, cykloaktivisti se asi taky dočkaj svýho hejtu, příležitostí tu na to bude ještě přehršel), zkrátka jsem člověk, pro kterýho je kolo velmi často ideální dopravní prostředek pro pohyb po širším centru Prahy.

Cyklistika kromě výhod jako slušná rychlost a dělání něčeho pro svoje zdraví ovšem má tu jednu zásadní nevýhodu, kterou je neslučitelnost s ostrýma předmětama. Až když jste kolař, pochopíte, jak dementní zábava je rozbíjení flašek na ulicích; turisty, který zmíněnou kratochvíli provádějí, bych třeba já trestal máčením v koši ve Vltavě. Jasně, cykloobchody nabízej plno rychlolepících záležitostí, který slibujou slepit pneumatiku roztrhanou granátem do dvou minut, ale já jich postupem času vyzkoušel spoustu a mám pocit, že jedinou věcí, která dokáže píchlou duši opravit, bývalo to dvousložkový lepidlo, co míval děda v kůlně, schlo sice hodinu, ale fungovalo.

Takže s sebou nevozim nic a holt počítám, že jednou dvakrát za sezónu se vracim domu s brekem. Člověk totiž dle klasického zákona schválnosti píchne většinou co nejdál od domova, ideálně po půlnoci, aby už nejezdilo metro; naposledy jsem asi před čtrnácti dny najel na připínáček, co sice v kole chvíli držel a tvářil se, jako by tam patřil, ale po pár desítkách metrů pak stejně duše splaskla a já se táhnul z Vinohrad na Letnou pěšky.

A nejhorší na tom ani neni fakt samotnýho píchnutí; s tim počítám stejně, jako člověk v autě tak nějak podvědomě počítá s tim, že může občas zaplatit pokutu za rychlost. Nejhorší na tom je ten trapnej pocit, kdy vedu šmajdající kolo vedle sebe po chodníku, chodci si mě měřej soucitnejma pohledama a připadá mi, že míjející auta, kterejm jinak na krátký vzdálenosti rychlostí docela konkuruju, si na mě ukazujou a posmívaj se mi. A tahle ulička hanby se táhne přes půl města.

V případě defektu daleko od domova je možné vycpat pneumatiku trávou. Prý.

«
»