Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #553 KONEC GOOGLE READERU

#553 KONEC GOOGLE READERU

Posted: Březen 18th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 30 komentářů »

Ach jé, rok dvou tisícej šestej a já, ničeho neznalý ucho, nastupuju v začínající firmě jako programátor, přičemž jedinou mojí kvalifikací je moje matfyzáctví. Kromě toho jsem šéfovi slíbil, že si přečtu nějakou knihu o Javě, kterou jsem si stáhnul, vytisknul a nepřečetl. Nový kolega se ke mně nakloní a spiklencky šeptá: “Můžu ti dát pozvánku na Gmail!” Sice netušim, co je Gmail, ale odpovídám, že by to bylo super, aby hned první den nepoznali, že jsem úplná lama.

Jenže stačilo pár dnů a já si zamiloval Gmail a s nim i všechny ty další služby, který Google nabízel, kalendář a hlavně RSS čtečku, protože jsem v tý době sledoval spoustu blogů. A přestože boom zajímavých blogů už dávno skončil, používám Google Reader dodnes, přestože už to samozřejmě neni jedinej zdroj zajímavejch odkazů, u kterejch se dá hodiny a hodiny flákat.

No a před pár dny si zas Google Reader otevřu a vyskočí na mě informace, že děkujeme, odcházím, k prvnímu červenci udělá Google Reader mně i všem ostatním uživatelům pá pá. A ani mě nějak zásadně nesere ten fakt samotnej, je mi jasný, že nebude takovej problém převést RSS feedy z Google Readeru do jiný služby, byť jak se znám, budu to honit posledního června v noci, neb jsem zevlák a lemra líná.

Mandle mi ale zvedl především článek, kde jakejsi myslitel hluboce rozjímá nad tím, že RSS už je dávno překonaná a zbytečná technologie, protože ON si svoji RSS čtečku už dávno zasral miliónem zdrojů a pak ho trápilo, že měl spoustu nepřečtenejch článků. Ten trouba tam vysvětluje, že trouba je ten, kdo dneska používá RSS, protože VON přece používá jenom Twitter a úplně mu to stačí, protože tam odkazy projdou filtrem uživatelů a dostane se k němu jenom to, co je fakt zajímavý. Bože můj, tyhlety názoroví fašisti, který jsou přesvědčený, že VONI to dělaj absolutně správně a že každýmu okolo přece musí vyhovovat stejný řešení.

Ale nevim, možná už jsem zase lama a kdosi vymyslel nějaký mnohem lepší řešení, klidně mě rozsekejte v komentářích. Ale když mám pár webovejch stránek, kde se nepravidelně objevujou nový články, a já chci mít přehled o všech (nebo skoro všech) z nich, myslim, že nic lepšího než RSS se ještě neobjevilo.

«
»