Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #442 “TYS DĚLAL S POČÍTAČEMA, MŮŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT?”

#442 “TYS DĚLAL S POČÍTAČEMA, MŮŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT?”

Posted: Říjen 8th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 8 komentářů »

Vystudoval jsem matfyz, obor, kterej byl na pomezí matematiky a infromatiky. Taková věc člověka samozřejmě ovlivní, o tom žádná. Po škole jsem ale šel dělat něco úplně jinýho, po pár letech jsem se na dva roky stal programátorem, načež se objevila šance živit se psaním scénářů, kterou jsem lapil a dosud nepustil. Takže z nějakejch jedenácti let, co jsem pravidelnym účastníkem pracovního procesu, jsem dva roky dělal s počítačema.

Tyhle dva roky jsou ovšem dodnes pro řadu lidí důvodem k pokládání absurdních otázek, což mě asi nikdy nepřestane do jistý míry fascinovat, do jistý míry srát. Říct totiž, že někdo dělal s počítačema, má asi tolik smyslu jako říct, že někdo dělal s autama. Asi by se nikdo nezeptal: “Hele, ty jsi dva roky rozvážel pizzu, nevíš, proč mi nestartuje auto?”

Pro spoustu svejch kamarádů ale holt zůstávám guru v oblasti IT, protože prostě nemám sílu jim vysvětlovat, že Windows Vista, co mají na svym počítači, jsou pro mě španělská vesnice. Je totiž pravda, že na většinu otázek, kterou slyšim v souvislosti s tím, že jsem dělal s počítačema, sice odpověď neznám, ale jsem schopen ji po nějaký době najít. Což ale v žádným případě neznamená, že by mě to nějak bavilo nebo rajcovalo.

Nejhorší ale neni, když mě někdo požádá o radu; nejhorší je, když si chce se mnou o tom povídat. Není to tak dávno, co mi jeden známej položil následující dotaz: “Hele, Attilo, já jsem si koupil novej Blackberry, ty, jako odborník na počítače, co si o tom myslíš?” Myslim si o tom maximálně to, že jeho starosti bych chtěl mít. Pokud má někdo pocit, že fakt, že jsem dělal s počítačema, znamená, že rozumim všemu, co se týká počítačů/jejich periferií/počítačových sítí/mobilních telefonů (nehodící se škrtněte) a navíc mě to děsně baví, tak ne, neznamená. Naprostá většina těch věcí je mi úplně u prdele.

«
»