#429 MOJE FOUSY

Posted: Září 5th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

S některejma částma svýho těla jsem, přiznám se neskromně, navýsost spokojenej, přičemž nebudu zabíhat do detailů. (Ale mám třeba i pěkný voči, říkala nejedna.) Již od gymnázia jsem ale smutně pokukoval po tvářích těch mých spolužáků, jimž fousy rašily více než mně – a nutno konstatovat, že takových spolužáků byla naprostá většina

O kvalitě mého vousy nejlépe vypovídá následující historka. V jednadvaceti jsem strávil tři měsíce ve Finsku a tento čas jsem mimo jiné strávil tím, že jsem si nechával narůst bradku. Vrátil jsem se do Prahy s bradou pokrytou jemným řídkým chmýřím a když mne po čtvrt roce spatřila moje matka, nejprve zavrtěla hlavou a posléze sedmadvacetkrát za sebou zopakovala slovo „ne“.

Jasně, už je mi o něco víc, takže mi fousy rostou už o něco hustší než tenkrát. Ale můj příspěvek k pravidelné akci Movember nevypadá zrovna jako mužná ozdoba, spíš se bojím, co by dělal Saturnin, kdyby ho viděl. A nejhorší na tom samozřejmě je, že chatrná kvalita mých vousů mě nezbavuje otravné povinnosti se holit. Spíše naopak.

«
»