Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #351 KRADU, MŮŽU?

#351 KRADU, MŮŽU?

Posted: Duben 18th, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | No Comments »

Jak jste asi pochopili tady z našeho blogu, žít v týhle postmoderní době neni žádnej med. Teda takhle, je to sranda, ale pár lidí se prostě stále a stále nechytá. Zejména mě pobuřuje okázalé porušování pravidel používání internetu, na sociálních sítích zejména. Já vím, že zatím ještě nevyšel žádnej oficiální a směroplatnej kodex, který by neználky naučil jak komentovat co nejšetrněji ke svému okolí, ale až se toho jednou dožiju, jistě tam nebude smět chybět ožehavé téma sdílení.

(jo a teď to bude hlavně o Facebooku)

Dílo (píseň, vtipnost, článek, video, blog, webovky…) má vždy svého autora (nebo autorskou skupinu). Lidé, co odkaz na dílo na FB šíří dál, ať už s negativním či pozitivním komentářem to video většinou nenatočili, hudbu nesložili, článek nenapsali, webovky nenavrhli atd. Jejich přispěním do mlejna může bejt tak maximálně vtipná poznámka ke sdílenému (a že já tyhle vtipný komentáře umím ocenit, tomu ver…). O tomto faktu se snad hádat nebudeme, tak to prostě je, bylo a bude. TAK PROČ jsou na internetu lidi, kteří se ptají, zda-li danou, veřejně dostupnou věc mohou šířit dál? A ještě to nazývat krádeží? A proč jsou na světě ještě navíc lidi, kteří se nebojej do diskuzí psát fňukance typu „Héééj, to je můj odkaz :-)“ ?! Odkaz…odkaz přece není ničí majetek. O slušnejch lidech a poznámkách jako „S dovolením sdílím“, resp. „s dovolením si půjčuju“ nemluvě. Tady nejsme v půjčovně linků, dyť ty mi ho pak určitě nevrátíš ne?

A řešení je přitom směšně jednoduché. Podporuju a používám kouzelné slovo „via„. That’s it, that’s all, přátelé…

Divim se, že pod to někdo ono pověstné „Kradu, můžu?“ ještě nenapsal lihovkou…

«
»