Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #350 “TURNÉ”

#350 “TURNÉ”

Posted: Duben 17th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 komentáře »

Nevim, co si kdo představíte pod slovem „turné“, když je uvedený v souvislosti s nějakou kapelou, čiliže „koncertní turné“. Já si představuju, že kapela sedne do auta/autobusu/letadla a jede. Jedno město, koncert. Další město, koncert. Další město, koncert. Spaní po hotelích, vobčas vyhodit telku z vokna. A jasně, můžou se třeba občas v turné objevit pauzy, neni nutnou podmínkou, aby byl koncert každej den, aby to mohlo bejt turné.

Ovšem označit za „turné“ pár koncertů, mezi kterejma jsou i čtrnáctidenní pauzy a každej je na jinym konci republiky, to mi přijde absurdní. Konkrétně narážim na článek o připravovaných koncertech skupiny A Banquet, ale ta kapela je v tom v podstatě nevinně, nic proti nim, takovejch příkladů je spousta. (A samozřejmě nevím, jestli za volbu zmíněnýho slova může slečna redatorka, nebo to nějakej snaživej kreativní PR jouda napsal do tiskový zprávy; pro účely tohohle hejtu je to úplně jedno.)

Proč to kurva nemůže bejt seznam koncertů? Proč to musej bejt “termíny turné”? Jasně, vony ty termity, co končej dlouhym é, zněj tak nějak vzletně, vznešeně, žejo, zdviženej malíček při pití čaje. Bezé. Božolé. René. Soufflé. Kapela, co má turné, neni žádná partička vocasů. Kdepak, kapela, co má turné, to už je něcíčko.

Ale možná bych měl vlastně bejt rád, že A Banquet maj jenom „turné“. Jak tak koukám na ten seznam jejich koncertů, jedou dvakrát i na Slovač a termíny jsou vypsaný až do konce srpna. Taky to mohlo bejt „skoro půlroční mezinárodní turné“, a to už by mě fakt vomyli.

«
»