#543 AUTOMATICKÉ PODPISY V E-MAILECH

Posted: Březen 4th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 9 Comments »

Ano, takový ty prefabrikovaný závěry. Se srdečným pozdravem. Přeji hezký den. Těším se na vaši odpověď. Pod tím jméno a telefon, případně patnáct dalších kontaktů na webu, skajpech a sociálních sítích. (Ideálně včetně e-mailový adresy, jasně, ty vole, kdybych náhodou netušil, jakej máš mail, tak si najdu mail, co jsi mi posílal, a kouknu se mu do patičky.) Speciální kapitolou jsou pak patičky přidávané mobilníma telefonama. “Sent from my iPhone”, “Sent from my Blackberry”. Hm, a co já jako s tim, že mi píšeš z mobilu?

Ještě to chápu, když dostanu mail z korporace, tam s tim člověk nic nenadělá. Když jsem dělával v červenym domě u přístavu, taky jsem měl nějakej ten Lotus (nebo jak se jmenoval ten věčně se zakusující program, jehož prostřednictvím bylo nutné provádět 99 % veškeré práce) a taky jsem tam měl napevno nastavenej podpis o délce asi patnácti řádků (včetně varování, že když si ten e-mail přečte někdo jinej, než komu byl zamýšlenej, tak mu narostou šupiny a flofín uhnije u samýho kořene).

Ale je vopravdu je nutný na soukromym mailu mít nastavenou nějakou z těch bezpohlavních vět, který jsem zmiňoval na začátku? Už jsem dokonce obdržel e-mail zakončený odvážně tykajícím i vykajícím Měj(te) hezký den, přičemž už za samotný použití libovolnoné varianty týhle češtinářský zrůdnosti by si lidi zasloužili nakopat do ledvin, natožpak když to maj napevno na konci e-mailu.

Prostě když dostanu e-mail s popisovanym zakončením, sere mě, že pisateli nestojim ani za personalizovaný “zdar”, “ahoj”, “mějte se” nebo “až tě někdy potkám, držku ti rozbiju”.

«
»