Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #728 TOMBOLA

#728 TOMBOLA

Posted: Prosinec 18th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 10 Comments »

Plesová sezóna jede na maximum, kdo si neožral držku na nějakým vánočním večírku, ať hodí santovskou čepicí, pořádaj se všelijaký mecheche, během kterejch má dojít k přerozdělení hmotnejch statků v rámci tzv. tomboly.

O tombole toho hodně řekl Miloš Forman v legendárním Hoří, má panenko. Já tu ale nechci z ukradený tlačenky odvozovat národní povahu – na tombolách mě serou mnohem přízemnější věci. Třeba to, že jde o typickej entertainment killer. Tomboly totiž přicházej vždycky před půlnocí, jako vyvrcholení zábavnýho programu – přitom jde o jednoznačně nejnudnější část večera. Místo toho, aby podnapilej dav ještě rozproudili polykači ohňů nebo striptérky a panáky se lily lidem přímo do chřtánu, začnou se vytahovat jakýsi usoplený lístečky. Zmatená uvaděčka z nich odečítá čísla, a pak nastává dlouhý ševelení, kdy se čeká na výherce. Ten nepřichází, páč zrovna trůní na hajzlu nebo toká se šatnářkou, a tak se losuje znova, zase se čeká, a nebejt toho, že se náhle ozve nadšenej jásot, páč dotyčnej vyhrál zbrusu novej odkapávač na nádobí, už by Curvekiller klimbal a s ním i půlka sálu.

Přitom se tu většinou moc není z čeho radovat. V tombolách totiž bejvaj ceny nevalný úrovně. Zvlášť velký peklo nabízej slosování, do kterých měli přispět sami účastníci svým dílem. Zní to krásně, pokud fantazírujete o tom, že jeden donese televizi, druhej obětuje zánovní bicykl a třetí hodí na stůl klíčky od svý audiny. Jenže hovno! Reálně jsou tomboly leda svozem nepotřebnýho haraburdí, kdy vítězný lístečky znamenaj zisk starý pánvičky nebo hnusnýho nafukovacího krokodýla.

Tím nejpodstatnějším důvodem k mý nenávisti vůči tombolám je ale úplně jinej fakt: Nikdy v ní nic nevyhraju! Pochopil jsem, že nemá cenu, abych sázel Sportku. Vím, že stírací losy mi peněžitý blaho nepřinesou. Do forbesu prachy nestrkám a na ruletu nemám nervy. A smířil jsem se i s tím, že na tiketu projedu dycinky minimálně ten poslední zápas, i kdyby mělo jít o loženku typu AC Milán vs. Kozojedy se sázkou na domácí a s podplaceným rozhodčím. Ale že ani v tý zkurvený tombole na mě nikdy nezbude ani šunka od kosti, ani historický kalamáře a ani věšák na klobouky, tak s tím jsem se pořád ještě vyrovnat nezvládl.

«
»