#542 STAROSTLIVÝ KÁMOŠKY

Posted: Březen 1st, 2013 | Author: | Filed under: Křeslo pro hosta | 38 Comments »

Tenhlehejt pro vás napsal miluu.

Tyhle slepice mě dokážou vytočit tak, že chvílema vidim rudě a nemám daleko k tomu, abych zapomněl na svoje dobrý vychování. Nechci působit nějak sexisticky, ale prostě osoby mužského pohlaví tohle nedělaj. Přesto se předem omlouvám za poněkud jednostranný pohled.

O co jde: představme si například univerzitní kurz. Na tyhle zájezdy většinou jede víc menších skupinek, které se ale dopředu neznají, například jsou z různých fakult. Což poskytuje skvělý prostor pro seznámení se s dívkou nezatíženou posledním katedrálním večírkem, který vyvrcholil v ranních hodinách originálním zpracováním naked chicken dance. Ideální situace, mohlo by se zdát. Jednoho večera se tedy člověk vydá do neprozkoumaných vod vedlejšího stolu, odkud od první večeře zachycoval pomrkávání sympatický medičky z prváku. Slovo dá slovo, sklenka vína zamaskuje nepovedenej vtip a následuje přesun do klidnější části chaty, večer se vyvíjí ideálně… Ale zrovna při snaze rozepnout podprsenku zuby se od dveří ozve napůl naštvané, napůl (falešně?) starostlivé: „Jsi tam v pohodě, Báro?“, následované bezohledným vpadnutím do pokoje, což spolehlivě zchladí emoce.

Takovou situaci, ať už nenápadný škození po straně nebo podobnej agresivní frontální útok na moje švihácký snahy sbalit „její kamarádku“ jsem zažil nespočetněkrát. Sere mě na tom to, že nevidim jedinej důvod, proč by se to mělo dít. Proč by někdo měl kazit večer nejenom mně, ale hlavně i tý svý kamarádce? Protože když se dospělá holka rozhodne, že už si tu podprdu zubama sundat nechá, tak asi nestojí o podobnou záchranou akci. Samozřejmě lze podobný chování považovat za rozumný, když Báru po šesti tequilách táhne v Roxy na záchody potetovanej týpek s vizáží Steva Buscemiho a lahvičkou chloroformu v ruce, ale bejt overprotective i v situacích, který to vyloženě nevyžadujou, mi přijde absolutně scestný…

Na začátku jsem psal, že se tohle jednání týká jenom holek, možná je to daný rolí muže a ženy ve společnosti, ale stejně… Když vidim, že se kámoš konečně vytratil s holkou, do který hučel půlku večera, tak za něj mám radost. Případně, pokud se mu úplně nedaří, před ní utrousim, že včera na zápase/koncertě/mistrovství republiky ve Starcraftu fakt zaválel.

Jestli se holky takhle chovaj proto, že si opravdu myslej, že se kromě společnýho chození na záchod musej hlídat i v posteli, tak je to smutný. Ale jestli je důvodem ke smutnění a následnym kazišukskym tendencím to, že ony osloveny nebyly, tak myslim, že nabídka trojky ještě nikdy žádného rozumného muže neurazila.

«
»