Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #277 BENZÍNOVÝ ZAPALOVAČE

#277 BENZÍNOVÝ ZAPALOVAČE

Posted: Leden 4th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Už jsme to tu neměli dlouho, ale nedá se nic dělat, dneska to bude zase hlavně pro kuřáky. Serou mě totiž benzínový zapalovače. Jednak pro tu okázalost. Všimněte si, že lidi, co maj benzínovej zapalovač, škrtaj tak nějak jinak. Škrtaj tak nějak velkopansky, s gestem dávajícím najevo “já mám zipáka a ten nikdy neselže”. (Podobnou větu jsem od těch lidí dokonce i párkrát slyšel a neznám krásnější zlomyslnej okamžik, když zapalovač v tu chvíli neškrtne.)

Oukej, možná těm lidem jenom závidim, že oni benzínovej zapalovač maj a já ho nemám a vlastně ani mít nemůžu; vim totiž, že jsem chaot a drobný předměty neustále někde nechávám a jsem strašně vděčnej všem svejm dosavadním přítelkyním, že žádná z nich nikdy necítila potřebu udělat mi radost zippírem. Já bych z něj totiž radost neměl, a to dokonce dvakrát; poprvé, když bych ho dostal, protože by mi bylo jasný, že ho do tejdne někde nechám – a podruhé pochopitelně, když by se mi to druhej den opravdu stalo a já bych si musel sypat popel na hlavu a naříkat, že jsem nemehlo.

Výtka druhá, kterou proti benzíňákům mám, je už zásadní. Mně prostě benzín smrdí. Potáhnu si z cíga, co mi někdo ochotně zapálí benzínovym zapalovačem, a pak ještě dobrejch deset vteřin ten benzín cejtim, což mi prvních pár šluků – čili ten nejlepší požitek z cíga – spolehlivě pokazí. Znám lidi, co říkaj pravej opak a chápu je; každej máme svý extrabuřty, já kupříkladu miluju pach asfaltu a když se někde opravuje vozovka, jsem klidně ochotnej tam pár minut postávat a načmuchat se do zásoby. Ale benzín ne, benzín je hnus, děkuju pěkně, ale benzín nebrat.

«
»