#164 ÚSPORNÉ ŽÁROVKY

Posted: Červenec 22nd, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 20 Comments »

EKO. Sexy. EKO a taky ještě BIO. Dívala jsem se na celý záznam koncertů Live8 na podporu naší zelené (nebo modré?) planety. Hystericky třídím odpad a neváhám seřvat své kolegy u barevných kontejnerů, když jim náhodou celofán od krabičky cigaret upadne do papíru. Miluju zvuk čerstvě sešlápnuté PET lahve. V rámci úspory vody mi při čištění zubů pomáhá vlastní přefiltrovaná moč. Na komíně mám solární panely a na zahradě větrný mlýn. Mezi mé záliby prostě životní prostředí a obnovitelné zdroje patří. Všechno je zalitý přírodou a sluncem, až teda na to, že se nedokážu zbavit nenávisti, kterou chovám k úspornejm zářivkám.

Říkejte si co chcete, ale já se tímhle zblbnout nenechám. NIC na světě mi nenahradí starou dobrou čirou 100W žárovku… Koukejte zrušit tu nesmyslnou vyhlášku, nebo co to je, a vraťte mi starý dobrý opravdový světlo. Nemám sebemenší zájem se na sebe dívat do zrcadla pod úsporným světlem a vypadat jako kdybych právě vstala z vlastní hrobky. Nebaví mě přijít večer domů a pět minut čekat jak debil, až se mé světlo laskavě uráčí mi posvítit na cestu dál do bytu. Já mám přírodu ráda, ale vážně si strašně moc přeju, aby se začaly zase prodávat báječný, klasický, pořádný žárovky. Já jich mám doma ještě pár schovanejch, pro zvláštní příležitosti, ale jejich počet není neomezený, naopak dalo by se říct, že je alarmující. A pak se asi budu muset vydat na černý trh, za překupníkama se žárovkama, dealerama čirejch stowattovek, budu riskovat svůj čistý trestní rejstřík a dobrou bio pověst – a to všechno jenom proto, že se pod šetrným podřadnym osvětlením necítím dobře a občas je mi pod ním i chmurno!

Prostě s tím fakt jděte do prdele a stejně se vsadim, že jsou stejně „nebezpečný“ jako ty původní a plnohodnotný žárovky, se kterejma byla mnohem větší sranda…

RIP má nejmilejší žárovko, nikdy na tebe nezapomenu.

«
»