Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #161 NEOTAGOVANÝ EMPÉTROJKY

#161 NEOTAGOVANÝ EMPÉTROJKY

Posted: Červenec 19th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 28 komentářů »

Myslim, si, že většina slečen, se kterejma jsem kdy sdílel společnou domácnost, by se mě v důvěrný konverzaci s nejlepšíma kámoškama nebála označit slovem bordelář. Zcela právem. Můj vztah k uklízení, ať se to týká skládání oblečení do komínků, třídění papírů do igelitových složek v šanonech nebo luxování či jiného počišťování je spíš vlažný, ne snad, že bych se zmíněným aktivitám vyhýbal zcela, ale top ten mého žebříčku priorit rozhodně nedobývají.

V jedné věci mám ale pořádek absolutní: ve svojí dvousetpadesátigigové sbírce hudebních souborů. Tahle obsese se se mnou táhne už od doby magnetofonových kazet kopírovaných na dvojčatech. Já měl obaly vždy pečlivě popsané jménem kapely, alba a písniček (tužkou, pochopitelně, co kdyby ta kapela časem upadla v nemilost a bylo by třeba seznam přepsat!). Když mi někdo půjčil nepopsaný TDK-90 se slovy “na béčku jsou ty nový oasis a nejlepší jsou dvojka a čtyřka”, zuřil jsem. Víte třeba, jak dlouho jsem žil v mylné představě, že desítka na (What’s the Story) Morning Glory? se jmenuje stejně jako celá deska a ne Morning Glory? To neni žádná sranda! Ono se to, milé děti, zdá z dnešního hlediska jako blbost, že jo, jenže internety tenkrát nebyly!

Po zaregistrování na Last.fm jsem se stejnou pečlivostí prošel svoji hudební sbírku a pečlivě ji otagoval od !!! až po Zwan, od 69 až po Živé kvety. Jasně, sebralo mi to večery pár měsíců, ale stálo to za ten pocit. A pěkně mě teda sere, že takhle pečlivejch je nás sakra málo. Cokoliv si člověk stáhne nebo překopíruje od kamaráda, aby pečlivě zkontroloval! Dobře, ještě chápu, že někdo nepovažuje za úplně důležitý, že písnička od Stones se jmenuje It’s Only Rock ‚n Roll (But I Like It), od Queen Modern Times Rock ‚n‘ Roll a od Kiss Rock and Roll All Nite. Ale mít aspoň podchycený, že jsou to The Rolling Stones a ne jenom Rolling Stones, to je snad základ! Nebo nemít českou diakritiku – vždyť žijeme sakra v roce 2011, v době UTF-8!

No a když tagy chybí úplně a jednotlivý soubory se jmenujou Track01 až Track15, to už je úplný dno, takovejm lidem bych nejradši smazal Winamp z kompu, žádný sraní.

A teď, babo, raď.

«
»