Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #131 GUEST LISTY

#131 GUEST LISTY

Posted: Červen 3rd, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Nesere mě ani tak samotná existence guest listů, byť jsou koncerty, kdy je mi tak nějak trapně za sto devadesát tři lidí na guest listu v poměru s třiceti šesti platícíma. Občas jsou koncerty, na který jdu zadarmo díky novinářský akreditaci, pochopitelně neodmítám, když mě někdo nabídne na guest napsat, třeba za doučování nekonečnejch posloupností a řad nebo pro moje krásný modrý voči.

Ale sám jsem si kdy řekl někomu o guest jen v případě, kdy už bylo vyprodáno, nebo když jsem chtěl okouzlit tu drobnou hubenou zrzku tim, že se znám s kytaristou metalové kapely Sarcomastigophora, kterou vona bůhvíproč zbožňovala. Ale znám lidi, co bez guestu na koncert nepůjdou, asi by si připravovali jako něco míň, jako nějakej póvl a lůza.

Zeptat se “hele, a napsal bys mě na guest?” mi prostě přijde mi to urážlivý vůči tomu interpretovi. Je to jako kdybych říkal: “Hele, tvoje muzika je docela fajn, ale za to stopáďo mi fakt nestojí. Ale když mě napíšeš na guest, tak přijdu a pokecám s kámošema na baru, pak zjistim, že už hraješ přídavek, tak ti zatleskám a po koncertě tě vožralej poplácám po zádech, jak jsi pěkně hrál.”

Asi největší WTF pocit jsem pak zažil při svym vlastnim koncertě. Občas totiž sám vystupuju s něžnejma folkáčskejma songama, většinou v obskurních prostředích se vstupným dobrovolným. Rozeslal jsem mailem pozvánky, kde informace o vstupném samozřejmě byla uvedena. Během odpoledne přišly tři esemesky, jestli je napíšu na guest…

My jsme všichni Gogo a na guest listu.

«
»