Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #13 ZVEDÁNÍ RUKY VE FOTBALE PŘI OFSAJDU

#13 ZVEDÁNÍ RUKY VE FOTBALE PŘI OFSAJDU

Posted: Prosinec 17th, 2010 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 komentáře »

Často koukám na fotbal a tenhle sport přináší pochopitelně spoustu věcí, co mě serou, namátkou mizerný výkony vlastních oblíbenců, kvalitní výkony vlastních neoblíbenců, neproměněný tisíciprocentní šance v poslední minutě za stavu nula nula i haluzácký góly, díky kterým se parta nekopů stane slavná.

Co mě ale sere nejvíc je to věčný zvedání ruky; ještě to jsem schopen pochopit u autů, kdy už je míč dávno mimo hru a každej z dvojičky soupeřů se snaží všema způsobama přesvědčit sudího, že vhazovat má přeci on. (K pobavení publika dodávám, že tak do dvanácti jsem si myslel, že hráči se v tomhle případě vytrčením paže přiznávají k tomu, že oni byli poslední, kdo se pumlíče dotkli, a ten tak má náležet soupeři; byl jsem tenkrát okouzlený, kolik běhá po stadiónech gentlemanů.)

Nejhorší jsou ovšem obránci, co zvednutím ruky dávaj najevo, že přece útočník je stopro v ofsajdu, čum na mě, pomezní, mávej, a ty, hlavní, to koukej fouknout. Vy vymazaný dementi ve štulpnách, to si fakt jako myslíte, že rozhodčí rozhoduje podle vás? Jo jako jasně, von mnohdy rozhoduje podle vás, o tom už si v týhle zemi nikdo žádný iluze nedělá, ale nedochází vám, že když se tak vehementně hlásíte při jakýkoliv pozici, která smrdí ofsajdem, tak že tim dáváte najevo, že kapříci připluli a je to pořešený? Říkáte, že to neni pravda? Tak proč teda kurva tu ruku zvedáte?

Kdyby to bylo na mě, tak bych klidně za tohle zvedání ruky dával žlutou, jasně, byla by přísná, ale ruka má bejt u těla a nazdar.

«
»