#806 SPAM

Posted: Červenec 3rd, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 5 Comments »

Dneska už ani nemusíte někde lehkovážně zveřejnit svoji mailovou adresu a stejně si vaši schránku najde. Spam. Rakovina internetu, která přichází často bez zjevné příčiny a nikdy se nedá plně vyléčit.

Wikipedie říká, že „spam je nevyžádané reklamní sdělení masově šířené internetem. Původně se používalo především pro e-maily, postupem času tento fenomén postihl i např. diskuzní fóra, komentáře nebo instant messaging.“ Platforma se mění, pocit totálního oseru zůstává.

Spam nejdřív zničil radost z novýho e-mailu. Pamatujete si na to, když jste si zřídili novou schránku a obřadně v ní přijímali každý nový digitální psaní? Než nám tuhle radost rozmělnili zaměstnavatelé, který nás začali komandovat skrze mailový schránky, stihli jí zničit právě spammeři. Zlý entity, co vás po newsletteru z uzenářství U Košků a infu o věrnostním programu v casinu naproti přes ulici zahltěj i nabídkama na supr rychlou půjčku s 80% úrokem.

Někdy mám pocit, že stačí jen projít vstupníma dveřma do nějakýho kšeftu a už se ocitám v dalších nesmyslnejch mailing-listech, obtěžkán novým nánosem spamohnoje. A to ani nemluvim o nabídkách nechat si našít pětky kozy, co budou vypadat naprosto přirozeně. Ty mě už zaráží. Existence tohohle druhu spamu značí, že se asi najdou zoufalci, co na tyhle maily klikaj, věřej jim a bažej po realizaci jejich obchodních nabídek. Chtěl bych tyhle lidi poznat osobně – ty, co si kliknou na mail Rock her hard on your first date a uvěří, že odesílatel jménem Penis Growth Sample jim zajistí majestátnější sexuální život. Asi to bude stejná sorta lidí, co si po mailu dohouká půjčku peněz z Nigérie nebo se chce podílet na rozjezdu podnikání eritrejskýho prince v Česku.

Sypat ze sebe parádní nabídky a nechat je rozesílat nějaký roboty je holt dneska příliš snadný – zlatý časy telegramu, kdy se za každý písmenko platilo tvrdou měnou. Anebo ještě líp – vrátit se tak do éry poštovních holubů! Předpokládám, že tyhle vrkající vypasený opeřence by kvůli slevě na květináče nebo s návrhem speciálního vyztužení koulí nikdo na všechny světový strany neposílal.

«
»