Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #60 ZIMA

#60 ZIMA

Posted: Únor 23rd, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 3 Comments »

Pamatuju si ze slabikáře chlapečka, co na jaře chtěl, aby bylo furt jaro, v létě aby bylo furt léto atakdál. Na jaře, v létě i na podzim jsem ochoten uznat, že ten chlapeček nebyl úplně vylízanej, ale v zimě bych mu nejradši jednu natáhnul, protože tohle roční období přežívám pokaždé se skřípáním zubů.

Ještě jsem ochoten akceptovat chladný listopady a prosince. To člověka tak nějak hřeje vidina blížících se Vánoc, přikusování vanilkovejch rohlíčků k rybí polívce a hraní si s novou autodráhou. I leden se dá nějak přežít, protože na jeho konci jezdívám na hory, ale po návratu na mě pravidelně sedá chandra pomalu se měnící ve vztek.

Tomuhle se jako říká mírný pásmo? Neustálý otravný svlíkání a oblíkání spousty vrstev, neustálý hledání a ztrácení čepic a šál, cígo při čekání na tramvaj vypadává z promrzlejch prstů, akumulačky v pokoji jedou na plný koule, takže nechci vidět ten účet za elektriku, ale stejně je v pokoji maximálně devatenáct.

Kdyby aspoň napadnul sníh a já bych mohl jít bobovat na Dvoukopcák, Zabiják nebo jak ještě jinak jsem v dětství říkal svym oblíbenej spádnicím…

Kde je globální oteplování, když ho potřebujeme?

«
»