Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #565 DOTAZNÍKY PRO DIPLOMOVÉ PRÁCE

#565 DOTAZNÍKY PRO DIPLOMOVÉ PRÁCE

Posted: Duben 4th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 13 komentářů »

Jestli jste se minulý čtvrtek podivovali nad tím, že melodie v hlavě vyšla až jako 561. hejt, tak to, že dotazníky přišly na řadu až dnes, je teda ještě větší fail, než jsme doufali. Jak se to mohlo stát, upřímně řečeno, moc nechápu, děkuju D. za připomenutí a jdu to okamžitě napravit. Bacha, dneska budu taky pokládat otázky, ale jen ty řečnický, takže kvůli nim nikdo nic vyplňovat nemusí.

Dobrotivý Bože, co jsme komu udělali, že musíme neustále trpět kamarády, co potřebujou nutně nutně prosím prosím vyplnit tady ten malinkej dotazníček o 66 stranách a 666 otázkách? Ba co hůř, proč to jsou zpravidla kamrádi známejch vašich spolužáků ze ZŠ, který jste neviděli od ZŠ a najednou jste ve facebookové konverzaci, spolu s dalšíma 101 chudákama?!

„Ahoj, prosím vyplňte tenhle dotazník kámošovi pro diplomku, je to strašně důležitý a jemu to moc pomůže, předem dík.“

V naprostý většině případů jsem někde na schůzce, bez počítače, a FB klient na mobilu mi nedovolí se z konverzace vysvobodit, takže musim odklikávat notifikace a la „je to tam“., „vyplněnó!, „taky bych potřebovala pomoct s dotazníkem kvůli jednomu projektu, co chceme dělat, že mi to taky vyplníte?“ ?

Pokud téma dotazníku není natolik jedinečné a skvělé, že se buď pousměju nebo použasnu, tak už to fakt ani neotvírám. Ano, já vím, že je jednodušší dělat kvantitativní než kvalitativní výzkum, ale DOPRDELE i ten se dá udělat dobře nebo zábavně. Bohužel, naprostá většina dotazníků je fakt debilní, některý jsou dokonce ve Wordu (jakože si je máte stáhnout, vyplnit, uložit a znovu odeslat, haha) a pro jistotu bývá každá druhá otázka otevřená, protože se s tím dotyčný prostě moc nemazal. Btw, proč z každýho dotazníku čouhá to, že byl dělanej tak 5 minut před rozesláním hromadného spamu s prosíkem o vyplnění?

Ale nemyslete si, dokonce se mi stalo, že jsem pár dotazníků už vyplnila a několik z nich mě dokonce bavilo vyplňovat! Je to jednoduché, stačí, aby ten dotazník byl:

1) inteligentní a srozumitelný

2) aby jeho vyplnění nezabralo půl století

nebo

2) aby mě prosba o jeho vyplnění přesvěčila o tom, že to mám udělat. I to jde jistě vymyslet jinak než hromadnou zprávou nebo e-mailem. Já chápu, že někdy má holt člověk blbý téma a nutně to potřebuje, ale v tom případě se to musí dohnat jinde, např. právě originální nebo aspoň kurvafix osobní žádostí.

Prosím všechny budoucí Dotazník Makery, aby se před tím, než budou chtít, aby lidé obětovali drahocené minuty zaškrtáváním ano/ne/ostatní (prosím rozepište), zamysleli nad tím, jestli není lepší si ten průzkum vymyslet…

«
»