#545 „ROZDÁVÁME APPLE PRODUKTY ZDARMA“ A SPOL.

Posted: Březen 6th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 27 Comments »

Zbavujeme se skladových zásob a hodně to spěchá.

Gratulujeme! Jste ziliontý návštěvník tohoto webu, tady máte iPad.

Sdílej to svým kámošům a dostaneš tenhle príma netbook.

Je na tomto obrázku kočka nebo pták? Odpověz a vyhraj 20,000 Kč!

Bordel tohoto ražení je otřesnej, příšernej a dělá mi z internetu peklo. Ještě stokrát víc mě to ale rozčiluje u dobrovolných šiřitelů těchto “nabídek, které se nedají odmítnout”

Pamatuju si, jak jsem se kdysi dávno, ještě přes Alíka (praotec sociálních sítí), začala dostávat na stránky, kde na mě blikalo neodolatelné “Jste 5,000 návštěvník a vyhráváte nový počítač”. Pamatuju si na ten šok, na tu radost z tý neuvěřitelný náhody a už jsem se viděla, jak mi šéf internetu předává krabici a fotí se se mnou do firemního newsletteru. Velice záhy jsem zjistila, že takhle to na tom světě nefunguje, že to jsou podvody, že žádnej mobil, zájezd do Karibiku ani fotoaparát člověk nedostane za to, že navštívíl stránku nebo poslal odkaz kamarádům a že je to šmelo a že si toho člověk nemá všímat. Bylo mi tehdy tak 13, psal se cca rok 2001. Takže mi neni moc jasný, jak v roce 2013 můžou lidi, kterým je dávno 20+ sdílet fotku iPhone 5 a vážně si myslet, že by to mohlo vyjít!

Nevim jak u vás, ale u mě na facebooku dneska nediktoval RIP Hugo Čauez, ale fotky nějakých krabic od Apple. Všichni se mohli přetrhnout a doufat, že jejich vysněná barva vyhraje… Achjo. Stokrát můžete lidem vysvětlovat, že to je fake, že nikdo žádnej iPad nedostane, ale evidentně stačí pod podobně lákavou nabídku napsat POZOR! TOTO NENÍ PODVOD! a lidi si řeknou “aha, no tak to je v pohodě, toto není podvod” a sdílej jak diví. To, že to naráz jede v různých anglických i českých verzí zřejmě všechny jen utvrzuje v tom, že to není podfuk a že to funguje i jinde po světě. Víra, že sdílením fotky na nanicovaté zídce se dá dojít až k hmotné výhře je tak hloupá, až mě to fascinuje.

“Apple produkty zdarma” jsou pro mladé, a za jiných okolností velice inteligentní, lidi totéž, čím je zájezd na Křivoklát s paštikou zdarma (a s hrncem za padesát táců) pro seniory. Je mi z toho vždycky vlastně i trochu smutno. Je to snad ještě horší než nějaký volání do pořadu “Svlíkačka za kačku”. Nejde sice o peníze, ale je snad virtuální reputace méně důležitá?!

Podobně účinné je samozřejmě sdílení fotek dětí z Čečny. Bill Gates jim tak určitě pošle dolar za každé takové sdílení…

«
»