Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #945 KDYŽ MOJE PANI NA ÚKLID NEMÁ ČAS

#945 KDYŽ MOJE PANI NA ÚKLID NEMÁ ČAS

Posted: Červen 29th, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 26 komentářů »

Předem varuju, že dnes to nebude žádný čtení pro lidi, co by si pro korunu nechali koleno vrtat a co pohrdají všemi, kdo si sami neuklízí. Máloco mě vzrušuje tak, jako vůně sava a čerstvě uklizenej byt. Ještě mokré podlahy a krémy v koupelně srovnané podle velikostí. Děsně miluju čistý byt, ale k smrti nerada uklízím. Čím jsem starší, tím víc mi dochází, že život je skutečně příliš krátký na to, abych třetinu prospala, další třetinu pracovala a po zbytek života šůrovala. Dnešní doba je možná na hovno, ale rozhodně přeje těmto náladám a já  neznám lepší investici než tu do tzv. pani na úklid. Zázrak v hodnotě jedné kalby.

Samozřejmě je nutné najít takovou PNÚ, která vám bude vyhovovat. Které klidně svěříte klíče a ke které po čase získáte takovou důvěru, že už před jejím příchodem nebudete muset uklízet. Ale když ji najdete, je to RÁJ. Svět je fajn, když je na něm někdo (konkrétně moje A.), kdo umí přerovnat celou šatnu podle barvy a uspořádat kuchyňské harampádí tak, že mám kolikrát slzy (štěstí) na krajíčku. Pak ovšem A. náhle nemá čas, protože řeší trable doma/v další práci/je těhotná/cokoliv a vám začne chybět opravdická ženská ruka, protože ruku na srdce – já postel takhle krutě ustlat prostě neumím a nemám ani teoretické ponětí o tom, jak se to dělá. V zoufalství a netrpělivosti proto zavolám jinou pani a … celej svět je v troskách.

Pani, která u nás byla o víkendu, se napřed ošklíbla nad hromadou časáků a knih, která tvořila útulné zátiší na jídelním stole, ale to jsem jí za zlé neměla. Napětí jsem odlehčila tzv. humorem na téma, je to chaos, ale koneckonců bez něj byste neměla práci. Pani se pak vytasila s ambiciozními plány na umytí lustrů, které máme skutečně vysoko a nechala si od nás vytáhnout štafle. Měla jsem dojem, že mám co do činění s opravdovou profesionálkou, popřála jsem jí hodně štěstí a vzdálila jsem se taktně pryč. Při návratu domů jsem se už od výtahu těšila na vonnou směs čistících prostředků, zářivé povrchy a skříň, ze které se budu bát vytáhnout byť jen kousek ručníku.

Ale doma na mě čekalo takové… nic. Bylo vidět, že se toho letmo někdo dotkl, ale ten WOW efekt se nedostavil. V atmosféře zklamání jsme volali do agentury, protože za ty peníze bych alespoň očekávala umytí podlahy v kuchyni, ale na tuto výtku se nám dostalo jen dechvyrážející odpovědi “no… ale zbytek v pohodě, ne?”

 Ne. Mrzí mě, že mě uklízení nebaví, ale sere mě, že když už za to někomu platíme, tak to ten někdo udělá ještě hůř než kdybych k tomu pustila našeho psa.

Funny-ecard-House-cleaningTakže zpátky k Hoarders.

«
»