Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #47 REFLEX

#47 REFLEX

Posted: Únor 4th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 2 Comments »

Časopis Reflex mě nasírá už delší dobu, ale nové 3D číslo mě teda vopravdu zvedlo ze židle natolik, že už nedokážu mlčet a nic o tom nenapsat.

Reflex pro mě dřív znamenal vícečiméně zajímavé články, dobré fotoreportáže a humornej komiks a ilustrovaný frky, nemluvě o rozhovorech a kultovní kulturní příloze EX (RIP jak blázen…) Reflex měl svá horší a lepší období, ale co tam coby šéfredaktor nastoupil Pavel Šafr začalo temno. Proslulý krizový manažer skutečně zvýšil prodejnost titulu, otřesně klesajícímu obsahu a formě navzdory. Změna směrem do hoven je patrná již v trafice, díky ošklivým (ale panebože tak moc ošklivým) bulvárním montážím na obálce od jakéhosi pana Jana Ignáce Říhy. To teda klobouk nahoru, člověk aby si tu přední stranu snad napřed vytrhnul, aby mu to nekazilo náladu v nákupní tašce. Místo pečlivě sbíraných a zpracovaných příspěvkům přišly senzační skandály, psané hodně horkou tužkou, takže já abych se pak bála někde dělat „lidového intelektuála“, protože zdroje a informace možná nejsou zcela ověřené a důvěryhodné. Tyhlety manýry jsou dobrý do MF DNES, odkud Šafr přišel, ale Reflex má nyní pověst rychlokvašného plátku, který vytvoří dojem „člověka s názorem“ možná tak u dětí z mýho gymplu.

No ale fajn, ze setrvačnosti jsem Reflex kupovala dál a je pravda, že některé články mi furt přišly dobrý a zajímavý, to popírat nebudu. S tím je ale po včerejšku konec. Do RINGIERu asi zavítali lobbisté z fabriky na 3D brejličky a po Blesku s třidéčkem začal otravovat i Reflex. Nějak jsem si nepředstavovala, že když se řekne 3D číslo, tak se tím taky myslí 3D číslo, včetně 3D fotek redaktorů, reklam a dokonce u Zelenýho Raula (100% WTF, otřesný….). Fotoreportáž holek z DAMU dobrý žejo, ale proč prostě museli tu nedokonalou steroskopii namrdat VŠUDE?! Bolí mě z toho oči s brýlema i bez, takže přečíst si pouhý 2D text je docela výzva. Fail failovatý, tohle se nedá číst – tentokrát z technických důvodů.

Smutný. Ale strávit den u někoho na chalupě pročítáním si 4 – XY let starejch vydání Reflexu je nesmazatelně na mejch 1000 awesome things.

Intelektuální příloha Nedělního blesku nebo Respekt pro zevláky?

«
»