Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #438 ŽENSKÉ SPORTY V TELEVIZI

#438 ŽENSKÉ SPORTY V TELEVIZI

Posted: Září 26th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Jo, vážení, dneska to bude naprosto a zcela genderově nekorektní. Serou mě ženský sporty. Nebaví. Docela rád koukám na vcelku libovolný sportovní zápolení v bedně; televizi už ale pěknejch pár let nemám, takže se k tomu dostávám maximálně v hospodách. Když tam běží nějakej sportovní přenos, ochotně a rád natočim hlavu k obrazovce. Pokud ovšem soutěžej chlapi.

Dámy, neuražte se, ale já si nemůžu pomoct. Timhle hejtem vás v žádnym případě nechci odrazovat od sportování; jen ať mě nikdo nenutí se na to koukat v televizi. Nechci úplně natvrdo říct, že jsou ženský sporty vždycky nuda, to bych si v žádným případě nedovolil. Platí to pouze v případě, když už jste předtím viděli mužskou variantu toho sportu; to jsou pak ženský sporty nuda k uzoufání.

Nesnažím se dokázat, že by byli chlapi nějak celkově lepší než ženský. Ženský chlapy v mnoha věcech předčí – ale rozhodně ne v naplňování olympijskýho hesla „rychleji, výše, silněji“. Miluju příběh z Melbourne 1998, kdy se Serena Williamsová kasala, že dvoustýho muže na žebříčku ATP by klidně porazila. Karsten Braasch, tehdy číslo 203, ji vzal za slovo, vymlasknul ji 6:1, dal si cigáro a pak vymlasknul i její sestru Venus 6:2.

Takže jo, zlobte se na mě, nadávejte mi v komentářích do šovinistů, ale nemůžu si pomoct: jediný ženský sporty, který stojí za to sledovat, jsou plážovej volejbal, synchronizovaný plavání a zápasy v bahně.

Futurama to říká za mě.

«
»