Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #321 STĚHOVÁNÍ

#321 STĚHOVÁNÍ

Posted: Březen 6th, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | No Comments »

Říká se, že je lepší vyhořet, nežli se stěhovat… To já vám tady bohužel nemůžu potvrdit, zatím jsme takové ty štědrovečerní požáry vždy dokázali uhasit sami, ale klidně vám vyjmenuji 1000 jiných věcí, co jsou lepší než se stěhovat, neboť stěhování je voser.

Stěhování, alespoň co vím, je totiž velmi dlouhodobý proces, který tvoří desítky až stovky maličkých nepříjemností, které musíte překonat, abyste mohli kauzu nového bydlení považovat za uzavřenou.

Netuším, jestli jsem takhle nemožná jenom já a na světě úplně normálně žijou lidi, který kupříkladu milujou shánění  novýho bytu, nekonečná jednání s realitkou nebo s protivnou pani domácí.

Možná, že vážně existují osoby, který rádi škemraj v supermarketech o bedny od banánů a tahaj si je domů, aby se přes ně pak dráhou vskutku opičí  mohli prodírat do postele.

Nevylučuju ani možnost, že někdo má kamarády – kulturisty, co by se pro svoje okolí prakticky rozdali a s úsměvem si přehazujou piáno z ruky do ruky a nikdy jim neupadne ta krabice se skleněným nádobím.

A sice to není jen tak, ale s trochou snahy si dovedu představit schopné organizátory, pro které je kompletní stěhování otázkou jednoho týdne. Ale nějakým smutným řízením osudu zrovná já pro takové věci nemám pražádné nadání.

Trvá mi jednu věčnost než se rozhodnu, jestli mám zrovna tyhle papíry/trička/píčoviny/časopisy/vzpomínky vyhodit (a pak toho litovat) nebo si je nechat (a udělat chybu). Nebaví mě balit věci do starejch novin a z důvodu „lakomej pučmidrát mi dal málo krabic“ pak dávat zimní oblečení do bedny s 2 knížkama, olivovým olejem a lampičkou na čtení.

Znám i zábavnější posilovací metody, než tahání těžkejch krámů po schodech dolů a pak zase po schodech nahoru. Nemám nervy ze železa, abych se vydržela dívat, jak stěhováci ulamují nožičky od gauče, přičemž ještě poškrábou prvorepublikové dlaždičky na společné chodbě a urvou kus dveří u mě doma.

Ubíjí mě trajdání po úřadech, přepisování smluv a volání na infolinky ohledně životně důležitých funkcí typu voda nebo plyn.

Ale nejvíc, nejvíc ze všeho na tom nesnáším ten krabicovo-taškovej bordel, kterej se rozleze do všech koutů a kterej se mě po každym stěhování drží jak hovno košile…

Vidíte, jak si krásní mladí lidé takové stěhování vyloženě užívaj? Chlapec se dokonce samou radostí věší na ty bedny s knížkama, které nese jeho sexy stěhovák. Čirá pohoda!

«
»