Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #260 ZHASÍNACÍ PROUŽKY V CIGARETÁCH

#260 ZHASÍNACÍ PROUŽKY V CIGARETÁCH

Posted: Prosinec 8th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 4 komentáře »

Jo, už jsme se tomu párkrát nevyhnuli a nevyhneme se tomu ani dneska; nekuřáci si můžou dát pohov a skončit se čtením právě teď – na pozdější reklamace nebudeme brát zřetel. Nutno navíc sebekriticky přiznat, že dneska je to ještě navíc s křížkem po funuse; chtěli bychom tady na 1000 věcí alespoň vobčas tepat nešvary doby, který ještě nejsou všeobecně známý a stokrát vohejtovaný. Jenže informace o zhasínacích proužcích v cigaretovejch papírkách už podle mě oběhla všechny kuřáky, takže dneska mi asi nezbyde nic jinýho, než konstatovat pár známejch faktů a pak to, dá-li bůh, přivést k nějaký pointě.

Začínalo to jako klasická černá sanitka. “Víš, že do cigaretovýho papírku dává Evropská unie něco, aby víc zhasínaly,” říkala mi před pár měsíci s očima navrch hlavy kamarádka, která s oblibou propadá těm méně nápadnejm konsipračním teoriím a já ji pak musím přivádět zpátky na pravou skeptickou víru. “To je blbost,” řekl jsem já a chtěl si potáhnout z cigára, který mi ale právě zhaslo, takže jsem musel přiznat, že na jejim šprochu trochu pravdy bude.

A samozřejmě vteřina googlování stačila, aby se člověk dozvěděl, že (když to pěkně po attilovsku shrnu) nás má EU tak ráda, že nám radši vrazí nějakou další chemku do už tak chemickejch cigaret, hlavně abychom si pod sebou nezapálili postel. A je to voser, ne že ne; sice se můžou stavět na hlavu a tvářit se, že ta chemka je úplně neškodná, ale tomu věřim asi tak stejně jako neškodnosti všelijakejch éčkovejch sraček v potravinách.

A hlavně to prostě neustále zhasíná, na chvilku se zakecáte a musíte znova hledat na stole zaplovač. Zkuste si třeba s novejma cigaretama vyprávět ten vtip, jak stojí chlap v New Yorku a opírá se o mrakodrap. Než dojdete k pointě, která musí bejt uvozena řádnym potáhnutím a obrovským výbuchem kašle (neznalci tohoto vtipu jej naleznou CD Live I. od Psích vojáků pod názvem Muž na chodníku I.), cigáro dávno nehoří a člověk je za totálního blba.

«
»