Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #117 ŠVÉDSKO

#117 ŠVÉDSKO

Posted: Květen 16th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 7 Comments »

Jako jasně. Existujou produkty týhle země, jako trojka, Volvo nebo IKEA, za který patří na sever věčný díky. Ovšem švédskej hokejovej tým mě sere nebetyčně. Jako jasně, vloni jim dal Rachna kachna čočku, ale jinak jsme s nima v posledních šesti letech rupli v play-off popáté. Tohle by už samo o sobě stačilo na krásnou nenávist, ale věc se má ještě hůř.

Na ten hokej se většinou nedá pořádně dívat. Jako jasně, je tam to napětí, jestli půjdeme dál, nebo co, ale že bych si vybavil nějakej strhující mač se třema korunkama, to ne. Vobrana, do který vytrvale bušíme, no a švédští chasníci sem tam ujedou, daj nám góla a postupujou. Švédskej hokej, to je prostě takový volvo. Bezpečný, v klídku, ale žádný vzrůšo.

S Ruskem a Kanadou to bejvá jiná jízda. Pamatuju se, jak jsem si báječně užil zmrtvýchvstání v semifinále mistrovství světa 2003 roce proti Kanadě. Neuvěřitelný srovnání z 0:3 na 3:3 během pár minut mě tak nadchlo, že mi vlastně ani tolik nevadilo, že jsme nakonec rupli 4:8. To by se mi se Švédama nestalo. Navíc, s tim Ruskem a Kanadou, je aspoň šance, že když už nic, tak se třeba porvou.

Nutno ovšem podotknout, že ve svym hejtu vůči Švédum jsme tady v Česku stejně žabaři, protože historicky nám tyhle seveřani kromě jednoho vyrabování Prahy v podstatě nic neprovedli. To Finové, který pár stovek let úpěli střídavě pod jhem Rusáků a Švédů, ty uměj jinak hejtovat. Dodnes vzpomínám na rok 1999, kdy jsem trávil květen zrovna ve Finsku. Před semifinálovym zápasem Finska se Švédskem šla v celostátní televizi asi minutová hanlivá píseň na Švédsko končící slovy “we hate these bastards in yellow and blue”. Takže gratulace do Finska, ihanaa, leijonat, ihanaa!

Nuda, nuda, Švéd, Švéd.

«
»