Že má dneska každej trouba VŠ

Posted: Říjen 14th, 2015 | Author: Pobre Miguel | 3 Comments »

Já teda vystudoval VŠE, což se nedá srovnávat s medicínou a taky netvrdím, že je to těžká škola. Kdybych ovšem tehdy věděl, že mi pak budou říkat: „haha, ty studujueš nejtěžší gympl v Praze“, tak jsem šel přírodovědu na UK, kam jsem se taky dostal, ale rozhodl jsem se tam nenastoupit. No ale to je na jinej hejt…
Někdy se opravdu divím, co za lidi se na oné škole vyskytuje. Přece není možné, že udělali vůbec někdy nějakou zkoušku z ekonomie, práva. Ale asi udělali, protože mnozí pak získali diplom. Věřím, že na Matfyzu by se to nestalo.

Jenže pak vidím studenty toho nekonečného zástupu soukromých škol typu VŠO, VŠEM, UJAK, atd. Jestli správně chápu, chodí tam dva typy lidí. Ti celkem chytří, co jsou starší a třeba vypadli ve třeťáku na ČVUT z kola ven a ti, co měli už za základce čtyřky, o střední ani nemluvě, neumí moc přemýšlet, nedokáží napsat ani obyčejnou seminární práci, během studia tvrdí, jak je ta škola hrozně náročná a vyjmenovávají ty slavné pedagogy, kteří tam působí. Po studiu se všude chlubí titulem.
Bohužel to není o moc lepší na mnoha humanitních oborech veřejných škol, třeba i na UK jsou obory pro blbé. Jestli to tak půjde dál, za deset let bude mít devadesát procent populace diplom a úroveň vysokých škol bude na úrovni škol středních. Až si pak budete stěžovat, jací jsou řemeslníci lemplové, tak vězte, že je to proto, že kdyby nebyli tak líní, dávno by si podali přihlášku na UJAK.

«
»