že celá hospoda musí vědět, že jdu na záchod

Posted: Říjen 8th, 2015 | Author: bau | No Comments »

Je to tak, že mě sere něco, co se sraní přímo týká.
Pomineme fakt, že prosit u baru o klíč k WC je samo o sobě ponižující a z mýho pohledu je to zbytečnej tyjátr. Ale když obdržim kovovej kruh o průměru třiceti cenťáků, na němž se třepe jeden malej klíček, je to už tak dost k nasrání. Setkávám se s tim často. Nevim, proč to tak některý hospody maj, ale evidentně platí pravidlo – čim větší „klíčenka“, tim líp!

Vzpomínám si – kromě toho obludnýho kruhu – na další nesmysly, jako například velkej dřevěnej špalek s nápisem WC nebo zmuchlanou plechovku od limonády, která při odemykání záchodu vytrvale mlátila do dveří – to asi proto, aby nikdo nemohl pochybovat o tom, že se na ten záchod skutečně chystám.

A proto bych chtěla apelovat na všecky hospodský, který maj ještě stále tendence mít hajzly přísně pod zámkem: když už je to nutný, nešlo by klíč opatřit nějakym míň výraznym a pokud možno diskrétnim rozlišovacim prostředkem, kterej by se alespoň držel tématu? Pro ty odvážnější provozovatele hospod mám radu – zkuste od tohohle bezpečnostního opatření upustit, ve spoustě podniků to tak léta funguje a lidi ten pocit soukromí ocení. Třeba zrušte půjčování klíče jen na zkoušku na tejden, neni to nenávratnej krok. Uvidíte, že hostům bude líp!

«
»