Pražáci

Posted: Říjen 18th, 2015 | Author: Holka z Hradce Králové | 8 Comments »

S nikym se nebavěj v tramvaji a když někdo náhodou mluví nahlas, tak ho zabíjej pohledem. Pořád se bojej, že je někdo okrade, kontrolujou proto kabelky (jestli jsou zapnutý), auta (jestli stojej, kde je zaparkovali), lidi kolem (jestli jim nešmátraj do kapsy) a vyžadujou to i po ostatních. Nejhorší je ale jak mluvěj! Ne tejden, ale týden. Ne brejle, ale brýle. Ne rejže, ale rýže! Ááááá nesnášim to. Jo a maj vždycky pravdu, samozřejmě. A nikdy nebyli ve Dvoře nad Labem, maj přece ZOO v Tróji.

«
»


 • bliblobleeb

  Jasně, pražáci říkaj „týden, brýle a rýže“, mmhm, vzpamatuj se laskavě! To jsi potkala jenom jiné vidláky, kterých je v Praze evidentně plno, holt velkoměsto 😛

  • Pobre Miguel

   Taky nechápu, co je tím myšleno. Pražáci přeci říkají slova jako „brejle“, „rejže“, „mluvěj“, „vyžadujou“, Jestli používají výrazy jako „skama si“, „kurňá, „bríle“, Já su z Prahi“, tak to nejsou Pražáci a jestli používají slova jako „rýže“, „brýle“, v tramvaji nemluví, tak to taky nejsou Pražáci. Viz můj hejt „Lidi, co se vydávají za Pražáky“.

 • Martin Zikmund

  „Nejhorší je ale jak mluvěj.“

 • Janička

  No hrůza. Ale víš, co je na Pražácích nejlepší? Že takhle neplivou na obyvatele ostatních měst.

  • bliblobleeb

   Ale prosímtě, pragocentrismus, pohrdání, výsměšná nadřazenost, jsou u pražáků úplně běžné… takové to: „Brno = poslední obydlená zatáčka před Vídní“, „Ostrava = Polsko“, „vše ostatní = vesnice“, toho sis vážně ještě nevšimla?

   • Adam Lhota

    vis co si myslej prazaci o brnacich? vubec nic.
    greetings from prague :)

    • bliblobleeb

     a) ten vtip je fskutečnosti jinak. (Bohužel, na to, abys pochopil, že jsi pointu zkonil, je třeba trochu citu pro jazyk a smysl textu.)
     b) takto to vypadá, že jsou pražáci retardovaní a tak si „nic“ nemyslí.
     c) každý pražák někdy myslel na Brno a kdo říká, že ne, ten na něj myslí dodnes.
     d) „greetings from prague to prague“??? Does it make sense? I don’t think so…

     • Adam Lhota

      psal jsem co si myslej o brnacich, ne obecne, your argument is invalid.
      kazdy prazak nekdy myslel na brno, ale vetsine obyvatel asie praha lezi v zaludku takovym zpusobem ze na ni myslej 24/7.
      z toho co pises jsem usoudil ze v praze nezijes, kdyz tu teda je tak hrozne a prazaci sou takovy kurvy, jak muzu tusit ze ses takovej masochista ze i pres to vsechno se tu zdrzujes vic nez je potreba k prejezdu z jednoho vidlakova do druhyho?
      a jestli tu teda zijes a nejses masochista, tak mam jen jednu malou radu, mazej zpatky do rodnyho mesta a vecer v hospode nadavej na prazaky jaky sou to kurvy :)