Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #25 PAUL COELHO

#25 PAUL COELHO

Posted: Leden 5th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 19 Comments »

Paoló Coeló, Pól Coelljů, Paul Koleje nebo jak se to vlastně do píči čte.

 

„To není kniha, to je lék.“

„Mě osobně to změnilo život, vnímání světa…“

„Uzdravuje duše“

 

Oh really? Ne.

 

Paul Coelho (vyslovuj si to jak chceš, mně už to je jedno) neléčí, nýbrž VYDĚLÁVÁ. Vydělává na slabších jedincích, kteří v těch banálně obecnejch pravdách usilovně hledaj sebemenší podobnost s vlastní existencí, aby pak mohli uvažovat o věcech doslova a do písmene tak, jak to ten bazerant napíše. PC je prachsprostej obchodník, byznysmen, co na lidech, co se v sobě ztratili, vydělal víc, než se mi kdy povede za celej můj poctivej pracovní život. Cyve, dyť to smrdí kalkulem už v knihkupectví! Už se, propánaboha, vzpamatujte. Já četla jenom Alchymistu, všichni to přece tehdy četli… Vyvolalo to ve mně toho času dojem, že když to neudělám, ztratím se navždy v řádu světa a ušlechtilých myšlenek. Mňo. Jedinej dojem, kterej mi z toho zbyl, je „přečetla jsem hromadu lacinejch rádoby moudrostí. Super.“ Ani Alchymista, ani Veronika se rozhodla zemřít, ani U řeky Piedra jsem usedla a plakala (ne, že bych ty poslední dvě věci četla, ale všichni o tom všude TOLIK vyprávěj, což mi dalo pocit, že v tom nějakej zásadní progres nebude) vám tu vaši asociálnost, nechuť nebo snad lenost sebrat se a začít ŽÍT nespravěj.

 

Still don’t get it? Tak jo, tak se seberte a hromadně odcestujte na tajemnou a vzrušující pouť do Santiaga de Compostella, pak o tom v čajovně udělejte prima přednášku a pomáhejte ztraceným duším v jejich rozvoji směrem k zodpovědnému životu a napište PCmu děkovnej dopis.

Já osobně to vidím na víno, cígo, knihu „Rakovinu nevyléčíš“ a pak se možná vydám na stezku poznání po pražskejch barech a klubech.

Větší fotografii snad ani radši ne, tyjo.

«
»