Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » Vstupy do metra

Vstupy do metra

Posted: Listopad 13th, 2015 | Author: ??? | 5 Comments »

Jestli jste někdy jeli metrem a vcházeli/vystupovali ze/do zastávky, kde nejsou eskalátory, ale klasické pevné schody, tak jste si dost dobře mohli všimnout toho, že lidi vystupují z právě přijetého vlaku jak kokoti! Nejen, že udělají dlouhou neprostupnou frontu, která se hne šnečím krokem ke schodům, ale ono je i dobrým zvykem takhle zatarasit celé schody. Většinou je systém narvat se k tý straně na kterou přijelo metro plus celej střed. Šance dostat se do metra když teprve stojíte nahoře na schodech je nula, nula, prd, protože dav určitě, svým šnečím krokem spěchá. Nedej bože, když přijedou metra dvě, to je pak kolikrát i zázrak dostat se vůbec do stanice. Přitom řešení je tak jednoduchý až to bolí, prostě vyjít ty podělaný schody prostředkem a uvolnit okraje, nejenom že by si pak dav mohl dál šourat krokem na schodech, ale byla by i reálná šance dostat se do metra.

«
»


 • Martin Kafka

  Budějovická!!!!!!!

 • Miroslav Palouček

  od malička máme do hlav natlučené pravidlo, „choď vpravo“. S tím se těžko něco udělá, aby se změnilo na „choď středem“. I když řidiči jezdící po třípruhové (jen za prahou) déjedničce už váš systém asi pochopili. 😀

 • Šomin Šonovský

  Nepřijedou metra, ale přijedou vlaky, naučte se to už do prčic, taky nečekáte na nádraží až přijedou České dráhy.

  • Marek Solnička

   Já jsem Váš komentář nepochopil. Metro je označení charakteristického dopravniho prostředku, či ne? Já tedy čekám než přijede metro, nikoliv Dopravní podnik hl. města Prahy. :)

 • MayBPhoenix

  Já měla za to, že se chodí vpravo. Proto taky, i když třeba nejprve rozjařeně zkouším předběhnout šnečí dav po rychlejší levé straně (jo, přesně takhle ta zácpa vzniká), jakmile zmerčím, že jde někdo proti mně, snažím se urychleně zařadit mezi šneky, abych uhnula. Bohužel každej to tak nemá a jsou lidi, co se strašně divěj, ne-li nasíraj, že jde někdo proti nim, a asi si myslej, že jsou ty schody jenom jednosměrný. Naše školství ostatně obecně považuju za značně selhávající v mnoha směrech výchovy občana k normálnímu fungování ve společnosti.
  Chodit středem mi přijde jako hrozná blbost Ale ony takový ty kandelábrem rozdělený schody by stačily. Sice občas nějakej dement taky jde po špatný straně, ale jakmile ho začne smetávat dav lidí, co vědí, po který se chodí, aspoň z toho fakt vidí, že je dement.