Strach – Epizoda IV

Posted: Říjen 21st, 2015 | Author: Tweek | 1 Comment »

Jako jo, koho by tenhle prevít nesral. Strach z neznáma, z vejšek, ztráty ruky, selhání erekce, Věry Bílý… ať už to či ono, každej má něco. V současnym kontextu se nemůžu vyhnout tomu hlavnímu, proč jsem vlastně tenhle hejt stvořil. Strach z imigrantů. Kaboom, originalita nade vše.

Mám pocit, že je to minimálně v naší kotlině téma no. 1, netuším, jestli za to skutečně můžou média, který podle některejch tohle napětí jenom cíleně zvyšujou, nebo česká nátura (o který si teda ale upřímně, stejně jako AB nemyslím, že je tak špatná) nebo moje máma a je mi to vlastně jedno.

Já jsem pro přijetí uprchlíků, protože si myslim, že v 21. století by lidská rasa měla bejt už natolik vyspělá, že se povznese nad svoje spory a konečně začne táhnout za jeden provaz. Jo, máte pravdu, asi se ze mě fakt na starý kolena stává regulérní hipík. Hatefree FTW.

To ale jako neznamená, že mě neserou i fellas co by přijímali stejně jako já a se zápalem, kterej dokážou vyvinout snad jenom při stížnostech na nadnárodní korporace, omezování jejich práva zesírat si svoje tělo i mozek nejrůznějšíma zábavnejma substancema, který sami uznaj za vhodný, nebo rozčilováním se nad tím, když se jich servírka zeptá, jestli chtěj to presso velký nebo malý.

Ale to, co vidim z opačný strany barikády, ve mně zanechává jenom hluboký, vopravdu hluboký znechucení. Jako abych četl příspěvky nejrůznějších bytostí typu:

„Obežeňte to tady celý stěnou!“
„Střílejte migranty hned na hranicích!“
„Potápějte ty jejich lodě i s ženskejma a dětma, musíme bejt silný!“
„Škoda, že už nežije Hitler, ten by se s tim nesral!“

To je na mě fakt silný kafe. Dlouho jsem to nechápal a dost možná to nechápu ani teď, ale došel jsem k tomu, že za to může – tatadadá! – právě ten strach.

«
»


  • Miroslav Palouček

    nejen strach. Češi jsou hajzlíci ustrašení. Dycky sme takoví byli.
    Jako třeba když židi cestovali po válce z koncentráků hromadně na jich do Izraele. A že to byli extra ztýraný trosky nad hrobem, kterejch by se s želelo snad i Freďákovi z noční můry, tak jediná starost čechů byla, aby nám ty jejich vlaky nesmrděli na pražským nádraží moc dlouho, aby tu náhodou nějací z nich nezvostali…. celá republika se mohla přetrhnout, jak se jim snažila zabezpečit hladej průjezd, jen aby byly proboha pryč. Takový jsme jako česká majorita kabrňáci. Samozřejmě teď nemluvím o těch tisících skutečně Statečných Češích, kteří židům pomáhali za cenu vlastního absolutního ohrožení i přes válku….